Sledujte nás aj na

Potom, ako Bitcoin dnes ráno opäť prekročil hranicu svojho doterajšieho maxima, všetci túto kryptomenu sledujú a kladú si otázku, či vôbec niekedy začne klesať. Dnes sa po prvýkrát obchodovalo BTC s cenou vyššou ako $14,000 a trhová kapitalizácia prekročila $250 miliárd, čím sa výška kapitalizácie BTC vyrovnala hodnotou Citigroup, jednou z najväčších bankových inštitúcií na svete.

NEO stále čaká na rast

Zdá sa, že ostatné kryptomeny sa strácajú v tieni úspechu BTC. Čínska kryptomena NEO zaznamenala prednedávnom silný rast, no odvtedy sa zdá, že má problém chytiť druhý dych. Pred tým, ako došlo k rebrandingu v auguste tohoto roka, bol NEO známy ako Antshares a niekoľko mesiacov sa obchodoval za na $6 – $8. Následne došlo k prudkému nárastu na úroveň okolo $49. Vzápätí hodnota NEO klesla v septembri na $18, potom stúpla na $29 a na tejto úrovni sa držala od októbra do novembra. Po nedávnom všeobecnom raste altcoinov sa cena síce jemne zregenerovala na $38, no nové ATH (link) nedosiahla.

NEO má silný potenciál

V súčasnosti je NEO 14. najsilnejšia kryptomena s trhovým kapitálom okolo $2.3 miliardy. Zakladateľ Da Hong Fei prirovnal Bitcoin k bubline, ale nerobí si obavy, pretože sa to deje v mnohých odvetviach priemyslu a ekonómie a je to prirodzenou súčasťou rastu a prijatia kryptomien. Jeho cieľom je presunúť NEO z Číny na svetový trh, čím chce rozvinúť „smart economics“ (smart ekonomiku) tým, že sa NEO stane prvou a najlepšou smart kontrakt platformou. NEO, tiež nazývaný aj ako čínske Ethereum, už má niekoľko výhod nad ETH ako pokročilé jazyky a NEO Contract, ktorý narozdiel od Ethereum podporuje viacero programovacích jazykov.

Analytici tvrdia, že NEO je už pripravený integrovať sa do existujúcich technológií vo svete začlenením digitálnych aktív a smart kontraktov. Zdá sa, že NEO má pred inými kryptomenami náskok.

Podľa blogu spoločnosti NEO sa v tomto týždni už začal avízovaný sponzorovaný plán spätnej podpory, v rámci ktorého budú vracané investorom ich počiatočné investície. NEO sa ako vôbec prvá kryptomena rozhodla spätne vyplácať peniaze. Kórejská kryptoburza Coinrail ako ďaľšia plánuje uviesť NEO a GAS, čo bude mať za následok zvýšený prísun kapitálu z ázijských trhov.

Momentálne sa pre NEO pripravuje niekoľko nových dApps a očakáva sa, že ich počet do konca roku 2018 bude narastať. Tento rok bol pre čínsku kryptomenu NEO obzvlášť úspešný, kedže sa cena zvýšila o úctihodných 20 000% a to z počiatočných z $0,18 na skoro $40 v decembri tohto roka.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...