Sledujte nás aj na

Koncom minulého roka, CME Group, ktorá je operátorom najväčšej svetovej burzy s futures, spustila svoj, dnes už populárny produkt Bitcoin Futures. Na rozdiel od tohoto roka, minulý rok bol pre kryptomenový trh najlepší v histórii.

Počet Bitcoin futures od CME stúpa

Podľa údajov vydaných spoločnosťou v decembri, priemerný denný objem obchodov predstavoval približne 1,000 kontraktov, ale len za tri mesiace sa tento počet dramaticky zvýšil na 2,500 kontraktov.

30% z tohto objemu pochádza z krajín mimo USA a EU, a to z Ázie. Ak vezmeme do úvahy, že vo februári sa počas ázijských obchodných hodín sa zobchodovalo cez 400 kontraktov, nie je to naozaj veľké prekvapenie.

Bitcoin Futures kontrakty od CME sú rovné 5 Bitcoinom, čo je viac ako má konkurenčné Cboe, ktorého kontrakty sú rovné len 1 Bitcoinu.

Zdá sa, že na kryptomenovom trhu sú tri rôzne typy investorov. Ide zvyčajne o holderov, ktorí majú svoje investície uložené v Bitcoine. Následne tu máme špekulantov, ktorí chcú profitovať z volatility trhu, teda krátkodobých výkyvov cien. Poslednou skupinou sú správcovia aktív, ktorí chcú vytvoriť novú triedu aktív a priradiť ju k alternatívnym investíciám. Okrem toho sa uvádza, že došlo k nárastu záujmu zo strany inštitucionálnych investorov.

McCourt verí, že nárast regulácii bude prínosná vec, ktorá povzbudí inštitucionálnych investorov aby vstúpili trh. Správne regulačné predpisy môžu byť pre trh prospešné. Momentálna žiadna až obmedzená regulácia kryptomien umožňuje manipuláciu s trhom, ktorá prináša silnú volatilitu. A tá odrádza inštitucionálnych investorov, ktorí by mohli stabilizovať trh. Ale keďže títo investori nemajú žiadne záruky, že ich investovaný kapitál je skutočne v bezpečí alebo aspoň chránený proti podvodom, väčšina z nich ostáva mimo trh.

McCourt povedal: „Viac regulácii zvýši efektívnosť trhu a poskytne dôveru investorom.“

Hlavnou prioritou pre CME Group je vybudovať lepší systém, ktorý umožní investorom obchodovať s Bitcoinom viac efektívnejšie.

 

Zdroj : https://cryptodaily.co.ukZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...