Sledujte nás aj na

Informačné médium CNBC prinieslo informácie, že Peter Boockvar, riaditeľ pre investície v Bleakley Advisory Group, síce vidí v Bitcoine dlhodobý potenciál, ale očakáva výrazný pád ceny akonáhle Bitcoinová bublina praskne.

Prasknutie Bitcoin bubliny?

Bockvar očakáva tento rok 70 až 90 percentný pád ceny Bitcoinu a tvrdí:

“Nebol by som prekvapený, keby v priebehu roka BTC spadol na úroveň  medzi $1000 až $3000.”

Na otázku, či by výrazný pád Bitcoinu mohol spôsobiť pád finančnej burzy, Boockvar odpovedal že akýkoľvek pád by bol len psychologický, keďže Bitcoin “naozaj nie je až taký relevantný v $19 triliónovej ekonomike.”

Dodáva však, že ľudia v Južnej Kórei, Japonsku a Spojených štátoch ktorí sa dostali do dlhu (napr. v dôsledku zobratia pôžičky) za úmyslom investovať do kryptomien pád silno pocítia.

Boockvar sa pre CNBC vyjadril aj o tom, že za boomom na krypto trhoch stojí cenová politika centrálnych bánk a neustála tlač peňazí. Vďaka tomuto sú niektoré kryptomeny, ako napríklad Bitcoin, atraktívnejšie pre investorov kvôli faktu, že jeho zásoba je jednak konečná a zároveň nedochádza k znehodnoteniu a inflácií.

Odborníci sa dlho nevedia zhodnúť na tom či je Bitcoin typickým príkladom finančnej “bubliny.” Ešte minulý rok v septembri ekonóm Robert Shiller z Yale University, ktorý za svoju prácu na finančných bublinách získal Nobelovu cenu, použil Bitcoin ako typický príklad finančnej bubliny. V januári tohto roka však pripustil, že si nie je istý budúcnosťou Bitcoinu a dodal, že by mohol vydržať ďalších 100 rokov.

To, či sa Bookvarove slová potvrdia ukáže až čas. Bitcoin nie je bezchybný ale nájdu sa aj optimisti ako napríklad novinár Max Keiser, ktorý na margo prepadu nám Twitteri uverejnil GIF s jasným odkazom:

Bitcoin pokračuje v recesii

BTC je v čase písania článku na hodnote $$10,457.60, čo je zhruba 1.52% pokles ceny za posledných 24 hodín a viac ako 35% pokles oproti cene na začiatku roka. Trhová kapitalizácia sa pohybuje na úrovni $175,913,803,157.

Vývoj BTC od začiatku roka

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...