Sledujte nás aj na

Obchodovanie s kryptomenami a ICOs bolo v Číne minulý rok ťažko skúšané reguláciami a zákazmi. Teraz sa zdá, že nové predpisy a regulácie pripravené na rok 2018 by mohli znamenať koniec zákazu ICO. Tieto informácie vydal viceprezident Čínskej ľudovej univerzity Yang Dong.

Nové predpisy – koniec zákazu ICO?

Juhovýchodný ázijský blockchainový summit bol pre kryptokomunitu dôležitý. Viceprezident Čínskej ľudovej univerzity Yang Dong na summite uviedol, že verí, že momentálny stav s obchodovaním s kryptomenami a zákaz ICO by mohol čoskoro skončiť.

Keď sa Čína rozhodla zakázať ICO, trh reagoval tým, že stratil takmer 50% svojej hodnoty. Bitcoin, ktorý predtým dosiahol $5,000, klesol na $3,000. Čína vtedy prijala rozhodnutie zakázať ICO z obavy pred podvodmi či prania špinavých peňazí. Spoločnosti, ktoré vyzbierali kapitál pomocou ICO boli povinné vrátiť vyzbierané prostriedky investorom.

Yang, ktorý je tiež riaditeľom Centra pre finančné technológie, počas rozhovoru povedal: „Dobré ICO projekty sa môžu rozvíjať v legálnom prostredí a prostredí s kontrolovaným rizikom. Komisia pre reguláciu cenných papierov v Číne by mohla v blízkej budúcnosti spustiť pilotný program „crowdfunding equity“, čo bude pre ICO príležitosť preukázať sa ako legitímna forma financovania nových projektov.“

Postavenie minerov v Číne

Na summite sa tiež spomínali mineri. Podľa lokálnych médií, správy o zákaze ťaženia kryptomien neboli podložené skutočnosťou a slúžili len na šírenie neistoty a strachu v kryptokomunite. Práve naopak, miestne vlády z niekoľkých provincií by vo svojich priemyselných parkoch uvítali minerskú činnosť. Mineri neprodukujú žiadny odpad ani znečistenie, nerušia miestnych obyvateľov, nepotrebujú štátne pôžičky a pri správnom riadení vedia byť vysoko profitabilné.

Návrat Číny na kryptotrh

Čína však nie je jediným trhom, ktorý trpí prísnymi predpismi. Južnou Kóreou prednedánom otriasli správy o možnom zákaze obchodovania s kryptomenami, išlo však ale o nedorozumenie jedného ministerstva.

Čína sama o sebe predstavuje obrovský potenciál čo sa týka prílevu kapitálu do kryptomien. Pred samotným zákazom ICO, Čína bola dôležitým hráčom na trhu s kryptomenami. Po ohlásení ICO zákazu koncom leta minulého roka došlo k odlivu kapitálu a prepadu trhu. Avšak na druhú stranu sa vplyv čínskeho draka na kryptotrh zmenšil, čo uvítalo viacero investorov.

Či sa Čína vráti na kryptotrh v plnej sile závisí predovšetkým od typu regulácií a legislatívneho rámca, ktorý by miestna vláda a regulátori mohli predstaviť už tento rok. Ostatné krajiny sveta ako napríklad Bielorusko, ktoré legalizovalo kryptomeny, pochopili, že teraz je ten správny čas zaujímať stanoviská voči kryptomenám. Čína ako ekonomický gigant určite na seba nenechá dlho čakať. Bude dôležité sledovať, aké predpisy, legislatívu a postoj si čínsky regulátory zvolia a aký štatút ICO v ázijskej krajine nakoniec získa.

Zdroj: usethebitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...