Sledujte nás aj na

Okolo náhleho čínskeho rozhodnutia o okamžitom zákaze ICO a tvrdého stanoviska voči kryptomenovým burzám koluje veľa špekulácií. Niektorí politológovia vravia, že sa jednalo o ukážku sily pred 19. kongresom komunistov v Číne. So všetkým dianím v Číne, aký je ďaľší osud kryptomien v tejto socialistickej krajine? Mnohí cítia novú vlnu optimizmu, ale pokiaľ ide o Bitcoin, iní si zas myslia, že všetko ostane po starom.

Kryptomeny sú špeciálny prípad

Gordon Chang, americký publicista, blogger, televízny scenárista, autor a právnik, povedal, že napriek tomu, že kongres bol úspešný a v krajine všeobecne panuje optimizmus, kryptomeny sú „iná káva“.

„Ľudia sú optimistickí, myslia si, že po 19. Národnom kongrese komunistickej strany nastane liberalizácia v mnohých oblastiach hospodárstva. No čo sa týka kryptomien, tie sú odlišný prípad,“ povedal Chang.

Chang je toho názoru, že decentralizované kryptomeny sú všeobecne v rozpore s klasickou plánovanou a kontrolovanou ekonomikou Číny.

„Čínska vláda sa obáva, že používanie Bitcoinu a iných kryptomien občanmi môže viesť k odlivu financií z krajiny a zníženiu efektivity kontroly kapitálu. Myslím si, že doterajšie reštrikcie budú pokračovať,“ reagoval Chang.

Najzaujímavejším faktom sú pripomienky Čínskej ľudovej banky k vývoju vlastnej čínskej suverénnej digitálnej meny, ktorá nahradí Bitcoin. Bude fascinujúce to sledovať, pretože Čínska centrálna banka bude chcieť mať kontrolu a dôvod, prečo sú kryptomeny tak populárne, je ten, že nie sú kontrolované jednou centrálnou entitou.

Ruský model

Rusko riešilo otázku kryptomien rovnakým spôsobom: predtým, ako oznámili založenie vlastného krypto-rubľu, zakázali prístup ku kryptomenovým burzám.

Chang sa vyjadril, že zákaz Bitcoinu je pre Kongres mocenskou hrou, nemusí byť úplne pravdivý. Súčasný režim sa snaží kontrolovať viac hospodárstva a trhov.

“ Súčasné vedenie sa usiluje o zavedenie väčšej kontroly, nielen nad hospodárstvom, ale aj nad trhom. Akákoľvek snaha umožniť čínskym občanom vyvážať menu je v rozpore s tým, čo vláda robí. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať po kongrese. Nemyslím si ale, že v najbližších mesiacoch uvidíme náznaky liberalizácie,“ uzavrel Chang.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...