Sledujte nás aj na

Čím viac sa kryptomeny dostávajú do všeobecného povedomia, tým viac ľudí považuje Blockchain za zmenu v pravidlách hry. A samozrejme, snažia sa oddeliť blockchain od Bitcoinu.

Vo svete, kde majú banky monopol nad peniazmi, prenikajú názory, že Bitcoin treba zakázať, oddeliť od blockchainu a brať ich ako dve samostatné entity. Fan Bao je CEO investičnej banky China Renaissance. Nedávno sa nechal počuť, že Bitcoin nie tak atraktívny, ako technológia, ktorá ho zabezpečuje a robí ho vlastne výnimočným.

Bitcoin bublina rastie

Bao dodal, že z Bitcoin sa pomaly stáva bublinou a dodal nasledovné:

„Myslím si, že je potrebné oddeliť Bitcoin od blockchainu,“ povedal Bao. Som toho názoru, že blockchain je veľmi zaujímavou technológiou, pravdepodobne najviac prelomovou v našom odvetví biznisu, na trhu finančných služieb.“

Bao ďalej dodal, že tí, ktorí včas investovali do Bitcoinu vykázali slušný zisk, no jeho všeobecné hodnotenie digitálnej meny je viac než rozporuplné a plné pochybností. Taktiež sa pridal k tradičným investorom a Bitcoin zaradil k bubline a snažil sa ho verejne zdiskreditovať. Medzi ďalších kritikov Bitcoinu patrí napríklad Larry Fink či nechvaľne známy odporca Bitcoinu, CEO banky JP Morgan – Jamie Dimon. Obaja však tiež prejavili záujem o blockchain.

Jedna z možností

Bao pokračoval s chválou blockchainu a kritikou Bitcoinu a uviedol, že digitálna mena je len jednou z mnohých možností, ako využiť blockchain.

„Jednoznačne, teraz je to veľmi populárna téma, je hot a táto bublina naberá na veľkosti. Pevne verím v blockchain a jeho aplikáciu v čo najširšom spektre pre naše odvetie.“

V poslednej dobe je možné vidieť obrovský boom v záujme a adopcii blockchainových riešení veľkými spoločnosťami a bankami. Medzi ne napríklad patrí Sberbank, BBVA, Bank Danamon či Národná austrálska banka.

Navyše, odporcovia Bitcoinu, v JP Morgan a Kráľovskej banke v Kanade sa nechali počuť, že budú investovať do blockchainu naďalej.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...