Sledujte nás aj na

Čínske regulačné orgány sa v krajine pokúšajú zastaviť obchod s kryptomenami, no jeden manažér tvrdí, že obchodníci majú možnosť ako zákaz obísť.

Chat-aplikácie ako riešenie „čínskej kryptomenovej krízy“

Steven Russolillo a Chuin-Wei Yap z The Wall Street Journal vo štvrtok uviedli, že obchodníci môžu stále obchodovať s kryptomenami prostredníctvom aplikácií na odosielanie správ, ako je napríklad čínsky WeChat s viac ako 900 miliónmi používateľov.

„Používate WeChat, stretávate sa s niekým, rozprávate sa, kupujete a predávate, robíte transakcie. Nikto nevie, prečo a za čo ste peniaze minuli. Deje sa to všade“, povedal Leon Liu, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BitKan na konferencii v Pekingu.

Nie je však isté, ako dlho budú investori v Číne schopní používať WeChat ako “prostredníka“ obchodovania s kryptomenami.

Peking nedávno podnikol niekoľko krokov na zvýšenie dohľadu nad aplikáciami, ako je WeChat. 7. septembra úrady uviedli, že tvorcovia chatovacích skupín (chat-groups) v aplikácii budú zodpovední za obsah a správanie členov.

„Už 40 ľudí z jednej skupiny WeChat bolo disciplinárne potrestaných za šírenie petičných listov za zatknutie človeka, ktorý sa sťažoval na policajné nájazdy“, píše Lulu Yilun Chen z Bloombergu.

Napriek tomu sa môžu obchodníci jednoducho prihlásiť do iných aplikácií na odosielanie správ vrátane tých, ktoré sú v krajine legálne.

„Telegram je v Číne oficiálne zablokovaný, ale užívatelia majú prístup k službám prostredníctvom virtuálnych privátnych sietí, (VPN)“, ďalej dodal Chen. „Telegram ako zahraničná zašifrovaná platforma je pre čínske orgány o dosť väčšie sústo, na aké sú zvyknutí.“

Čína plánuje silnejšie  regulovanie kryptomien

Čínske regulačné orgány plánujú rozšíriť svoje zásahy v rámci obchodovania s kryptomenami. Podľa správy Chao Dengu, úrady plánujú vypnúť všetky, nielen komerčné, ale úplne všetky burzy na výmenu kryptomien. Mnohé burzy v krajine už zastavili obchodovanie, poprípade tak plánujú urobiť v blízkej budúcnosti.

 

Zdroj: The Wall Street JournalZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...