Sledujte nás aj na

Rok 2017 bol pre čínsku kryptomenu NEO úspešným. Rebranding AntShares na NEO a následne silný rast pritiahol pozornosť nejedného kryptomenového nadšenca a investora. Avšak zdá sa, že sa vývoj ceny v roku 2018 spomalil.  Napriek tomu má NEO stále veľký potenciál zopakovať úspech z minulého roka.

NEO je na správnej ceste

NEO, v súčasnosti 11. najsilnejšia kryptomena s trhovou kapitalizáciou cez $3.5 miliardy, patrí medzi najúspešnejších hráčov spomedzi viac ako 1,600 kryptomien. Väčšina kryptonadšencov sa teší z úspechu a rastu cien altcoinov ako Ethereum, Litecoin alebo Ripple. Avšak NEO, často označované za „čínske Ethereum“, si drží akýsi status quo, ktorý neodzrkadľuje jeho plný potenciál. Dobrá správa je, že rok 2018 je len v polovici a NEO je na tej správnej ceste otočiť jeho súčasný  trend.

NEO je jedna z mála kryptomien, ktorej sa podaril 800% rast za veľmi krátku dobu. To znamená, že investori sú si vedomí silného potenciálu tejto kryptomeny, ktorý je však momentálne zatienený úspechom konkurentov.

Jeden z najväčších úspechov NEO sa odzrkadľuje v skutočnosti, že tento projekt má mnoho úspešných finančných fondov zameraných na obchodné účely, čo dokazuje, že podnikanie môže v skutočnosti kvitnúť s využitím decentralizácie, digitálnych aktív a technológií založených na blockchaine.

Skutočnosť, že NEO predstavuje funkčný ekosystém, ktorý dovoľuje rozširovanie rôznych podnikov, umožní spoločnosti NEO rásť na kryptomenovom trhu. Veľmi pozitívne je, že aj pod tlakom 10 najsilnejších kryptomien si NEO stále drží trhovú kapitalizáciu viac ako $3.5 miliardy.

Aj keď sa to možno nezdá, NEO je relatívne stabilná kryptomenasilne nestabilnom trhu. Bližší pohľad na graf vývoja ceny ukazuje, že mimo silné prepady trhu, ktoré posielajú ku dnu všetky kryptomeny, NEO tradičnou volatilitou kryptomien až tak veľmi netrpí. To znamená, že NEO, ako čiastočné stabilná mena, má z dlhodobého hľadiska väčšiu šancu prilákať tradičných investorov ako špekulantov, ktorý profitujú z volatility. A čím viac dlhodobých investorov kryptomena priláka, tým viac odolná bude.

Vývoj ceny NEO.

Je všeobecne známe, že NEO mnohí označujú za „čínske Ethereum“, pretože NEO je priamym konkurentom Etherea, čo sa týka blockchain platformy na prevádzku smart konktraktov. A táto konkurencia je naozaj oprávnená. NEO má na trhu signifikantný význam, keďže vytvára ekosystém, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať vlastné ICO a dApps s využitím smart kontraktov. Tie je možné využiť aj komerčne, v čom NEO naozaj vyniká. Vysoký štandard platformy spojený s rýchlou a dôveryhodnou sieťou robí z NEO jedného s kandidátov pre silný rast v roku 2018.

Bližšie o technickej stránke NEO sa dočítate v našom článku tu.

 

Hoci čínska vláda zaujíma voči ICO a blockchain technológii rázny postoj, zdá sa, že proti NEO nič nemá. Táto kryptomena bola dokonca oficiálne prijatá čínskou vládou aj napriek všeobecnému nedostatku sympatií zo strany Číny voči digitálnym menám. Čo sa týka kryptomenovej komunity, NEO sa podarilo vybudovať široký okruh fanúšikov, ktorí rozširujú povedomie o NEO, smart kontraktochblockchain technológii. Avšak čo sa týka mediálnej publicity, NEO je akosi pozadu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vývoj ceny v roku 2018 tak spomalil.

Záver

NEO čaká ešte dlhá cesta k úspechu. Najväčšie výzvy, ktorým táto blockchain platforma čelí je prekonanie problémov spojených s relatívne nízkou decentralizáciou (v porovnaní s konkurenciou) a spustenie silnejšej mediálnej kampane. So zaujímavými inovatívnymi riešeniami v oblasti digitalizácie aktív a obchodu, NEO je jedným z najdôležitejších projektov pochádzajúcich z Číny, ktoré majú bezpochyby silný potenciál.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...