Sledujte nás aj na

Čínska vládna organizácia China Electronic Information Industry Development (CCID) zverejnila ďalší svetový verejný index hodnotenia blockchainu a kryptomien. Najsilnejšia kryptomena Bitcoin (BTC) sa opäť raz prepadla na nižšiu pozíciu v rebríčku.

CCID pravidelne zoraďuje kryptomenové a blockchain projekt na základe hodnotenia parametrov ako „základná technológia“, „použiteľnosť“ a „inovácia“. Najsilnejšia kryptomena bitcoin sa v indexe prepadol z 13. na 15. miesto. Dôvodom je nízke hodnotenie v kategórií „použiteľnosť“.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Na popredných miestach v rebríčku sa umiestnili EOS, Tron a Ethereum. Tieto projekty svojmu umiestneniu vďačia vysokému počtu bodov v kategóriách „inovácia“ a „základná technológia“. Na stredných pozíciách sa umiestnili známe projekty ako  Steem, Lisk, Stellar, ale aj čínska kryptomena NEO.

Nový rating kryptomien podľa CCID.

Je otázne, do akej miery a či vôbec CCID pri vytváraní indexu zohľadňuje aj silu a reputáciu kryptomien. Tie totiž hrajú dôležitú úlohu, keďže mnoho sľubných projektov skrachovalo aj v dôsledku slabej mediálnej kampane.

5 altcoinov, ktoré vďaka aktuálnym fundamentom môžu zaznamenať rast

Zatiaľ čo TRX, EOS a ETH maximalisti sa z hodnotenia určite tešia, mnoho kryptomenových nadšencov ostáva skeptických. Treba poznamenať, že v tomto indexe spravidla získavajú popredné miesta projekty spájané s decentralizovanými aplikáciami (dApps).

Napriek tomu, že Bitcoin (zatiaľ) nepodporuje smart kontrakty, jeho pozícia kryptomeny číslo jedna je nespochybniteľná. Drvivá väčšina spoločností, bánk a obchodníkov zaujímajúcich sa o kryptomeny, implementujú ako prvý práve BTC. Navyše kryptomenový trh je do značnej miery naviazaný na BTC. Keď sa vo všeobecnosti darí BTC, darí sa aj ostatným kryptomenám. Preto by sa „čínsky zoznam“ mal brať skôr s rezervou a zohľadňovať angažovanosť Čínskej vlády a orgánov. Jedná sa viac o odporúčanie ako o definitívne hodnotenie kryptomien.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...