Sledujte nás aj na

Čínska ľudová banka (PBoC) údajne zvažuje všeobecný zákaz ICO ak čínsky zákonodarcovia nájdu „veľké riziká“ pre spotrebiteľov.

Podľa správ zo stretnutia, ktoré sa uskutočnilo začiatkom tohto mesiaca, čínska ľudová banka aktívne hodnotí možné dopady ICO aktivít v Číne. Zdroj uviedol, že na stretnutí boli medzi účastníkmi aj Komisia pre bezpečnosť a Komisia pre reguláciu bankovníctva. Na stretnutí sa uvažovalo o kontrole veľkosti ICO, posilnení požiadaviek na zverejňovanie informácií aj o jasnejšom upozornení týkajúcicho sa rizík spojených s investovaním.

„Ak sa zistí veľké riziko (pre investorov), úrad pre reguláciu pozastaví všetky činnosti spojené s ICO” uviedol Tencent.

Na začiatku roka 2017 sa PBoC zameral na čínske burzy s kryptomenami. Po vyšetrovaní regulátori pozastavili činnosť búrz niekoľko týždňov, aby zaviedli nový legislatívny rámec.

Trhy na seba nenechali dlho čakať

Trhy na tieto novinky ihneď zareagovali, výsledkom čoho došlo k zníženiu ceny kryptomeny NEO, označovanej aj ako „čínske ethereum“.

RedPulse ICO nebude pre občanov číny prístupné

V septembri sa majú uskutočniť prvé ICO viazané na čínsku kryptomenu NEO. Miedzi tieto ICO patrí aj dlhoočakávny RedPulse, ktorý v reakcii na novinky znemožní čínskym občanom zúčastniť sa ICO.

Vzhľadom na prísnejšie predpisy ICO sme museli urobiť obtiažne rozhodnutie vylúčiť čínskych občanov z účasti na našej ICO.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...