Sledujte nás aj na

Výskumník Hu Bing sa vyjadroval na tému zakázaných ICO v štátnej televízii CCTV13. Zamestnanec Inštitútu Financií a Bankovníctva okrem iného vyhlásil, že sa jedná o dočasné zákazy. Inštitút úzko spolupracuje so Štátnou radou, ktorá je najvyšší výkonný úrad v krajine.

Iba dočasné

Bing niekoľkokrát ubezpečil divákov, že zákaz ICO je len dočasný. Zdôvodnil to potrebou, na určitý čas obmedziť momentálne nelegálny spôsob získavania investícií pre projekty. Inštitút pripravuje právny rámec, ktorý bude regulovať jednak investorov, ale aj samotné projekty.

Vláda má podľa vyhlásení záujem v ICO pokračovať v blízkej budúcnosti. Zmenou bude potreba získať licenciu.

Čína ako New York?

Program BitLicense funguje v New Yorku už dlhší čas. Ukladá povinnosť získať licenciu pre firmy, ktoré chcú fungovať v štáte a zároveň pracovať s kryptomenami.

Mnoho amerických startupov sa rozhodlo presťahovať zo štátu New York s odvolaním na „nepraktické“ regulácie. Inak to nebolo ani v prípade zmenárne Shape Shift. AML a KYC pravidlá boli jednoducho príliš prísne.

Viacero spoločností, vrátane Coinbase či Bitstamps, si ale vybralo zostať a podnikať pod licenciou.   Dá sa z toho usúdiť, že vždy sa dá nájsť kompromis. Čínska vláda si zrejme uvedomuje, že Bitcoin a kryptomeny by bolo príliš náročné zakázať. Regulácia preto znie ako lepšia varianta.

Každopádne Čína si musí dobre premyslieť, čo ponúkne ICO trhu. Nič nebráni štartujúcim projektom presídliť sa do viac „krypto-friendly“ krajín ako sú Hong Kong, Singapur či Japonsko. V takom prípade by síce čínska vláda čiastočne vyriešila svoj problém ale na strane druhej, a to je pravdepodobne dôležitejšie, poškodila by čínsky blockchain sektor.

Zdroj: Cointelegraph, CCTV13

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...