Sledujte nás aj na

Čína publikovala druhý zoznam štátom schválených hodnotení kryptomien. V tomto kole obsadil vedúcu priečku EOS. Treba poznamenať, že v prvom zozname z mája 2018 táto kryptomena vôbec nefigurovala.

Druhé kolo zoznamu „Global Public Chain Technology Evaluation Index“, ktorý 20. júna vydalo čínske centrum pre rozvoj priemyslu informácií (CCID) nadväzuje na sériu ratingov z mája. Vtedy oficiálni predstavitelia CCID pridali do zoznamu 26 kryptomien a medzinárodných blockchain projektov, ktoré ako prvýkrát získali oficiálne štátne ratingy. Tieto kryptomeny a projekty boli v zozname umiestnené na základe hodnotenia v troch rozsiahlych kategóriách: „základná technológia“, „aplikácia“ a „kreativita“.

Čína svojim prvým zoznamom vyvolala v kryptosfére značný rozruch, pretože najsilnejšiu kryptomenu Bitcoin umiestnila až na 13. priečku, zatiaľ čo Etherum dominovalo na čele rebríčka.

Druhý zoznam, nové kryptomeny

V druhom zozname sa však bilancia sily jednotlivých kryptomien značne zmenila. Ethereum bolo vytlačené na druhé miesto svojím konkurentom EOS, ktorý sa umiestnil na spomínanom prvom mieste. Kryptomeny a projekty ako Steem a Lisk sa po prvýkrát umiestnili na významných pozíciách. Tak, ako to bolo aj v prípade prvého zoznamu z mája, aj teraz sú ratingy kontrolované a vedené čínskym centrom pre rozvoj priemyslu informácií (CCID) pod vedením ministerstva kultúry v Číne.

TOP 15 kryptomien a blockchain projektov v druhom zozname vyzerá takto:
1. EOS
2. Ethereum
3. NEO
4. Stellar
5. Lisk
6. Nebulas
7. Steem
8. BitShares
9. Ripple
10. Qtum
11. Waves
12. Cardano
13. Monero
14. Ark
15. Ethereum Classic

Celý zoznam (v čínskom jazyku) nájdete tu.

CCID tvrdí, že má „prvotriednych domácich odborníkov a vedeckých pracovníkov“ zodpovedných za vypočítavanie a udeľovanie ratingu. Do hodnotenia boli zohľadnené aj také aspekty ako sú užitočnosti aplikácie, technologickej spôsobilosti a úrovne vývoja projektov.

Zaujímavé je, že pionier kryptomien Bitcoin (BTC) sa umiestnil na 17. mieste z 30. Asi najväčší prepad zaznamenala anonymná kryptomena Komodo, ktorá sa v prvom zozname umiestnila na 5. mieste, no teraz ale klesla až na 16. miesto.

Prvé miesto patrí EOS. Je to vcelku prekvapujúce vzhľadom na problémy ktorým projekt čelil od svojho spustenia mainnetu spred dvoch týždňov. Po tom, ako sa objavila chyba bol 17. júna mainnet nútený dočasne prerušiť svoju prevádzku. Spoločnosť EOS bola od svojho založenia kritizovaná analytikmi, odborníkmi ale aj investormi. Tím stojaci za  kryptomenou Block.one je však presvedčený, že dokáže vyriešiť všetky prípadné chyby, bez toho, aby riskovali finančné prostriedky používateľov.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...