Sledujte nás aj na

Už sa zdalo, že po minulotýždňovom rýchlom páde (angl. flash crash) krypto trhu, sa kryptomeny opäť začali pomaly zotavovať. Dnešné ráno však ukázalo presný opak a investorov veľmi nepotešilo. Kryptomenový trh stále pokračuje vo svojom down trende. Ethereum dosiahlo svoje 16 mesačné minimum od júla 2017.

Minulý týždeň v kocke

Udalosti z minulého týždňa trhom skutočne otriasli. Niektoré kryptomeny to pocítili viac, iným sa ku koncu týždňa podarilo zotaviť a mierne stúpnuť na cene.  V rámci top 10 kryptomien sme mohli pozorovať nasledovné:

Bitcoin Cash doplatil na svoj hard fork z 15. novembra. Bitcoin sa prepadol na svoje 13 mesačné minimum a stiahol tak aj ostatné kryptomeny. Prudký pád trhu uškodil aj Etheru, ktoré sa podľa trhovej kapitalizácie prepadlo na 3 miesto po tom, čo ho predbehlo Ripple (XRP). Litecoin a Monero padli o desiatky dolárov. Stellarom zatriasol najmä 15. a 16. november. Po tom, sa však trošku spamätal, aj keď dnes opäť klesá. EOS a Cardano sú na tom podobne. Jedinými schopnými bojovníkmi v týchto pre trh zlých časoch zostali XRP a Tether. XRP síce padlo spolu s ostatnými kryptomenami, no nie až tak výrazne. Koncom týždňa sa mu takmer podarilo vrátiť  sa späť na svoju cenu pred pádom trhu. Dostalo sa tak na 2. mieste v rebríčku kryptomien. Tether viazaný na USD sa nejako výrazne nepohol, len mierne osciloval okolo svojej parity k doláru 1:1.

Čierny/Červený pondelok pre krypto trh

Bitcoinu (BTC) sa nepodarilo udržať si svoju cenu, ktorá bola na hranici $5,600 a padol späť na úroveň $5,320, pričom so sebou opäť stiahol aj ostatné digitálne meny. Ether (ETH) s poklesom o viac ako 10 % za deň, klesol pod level $160, čo je najnižšia cena od júla 2017, kedy sa ETH dostalo pod úroveň $150.

Vývoj ceny ETH za celkové obdobie.

Zdroj: coinmarketcap.com

Prepad cien začal skoro ráno, keď ETH (ktoré by sa teraz mohlo nazývať aj DETH) padlo zo svojej podpornej hranice $175 a začalo rýchlo kesať. Za pár hodín ETH cena prelomila hranicu $165 a stále padala. ETH tak podľa coinmarketcap.com  stratilo cez 11 % za posledných 12 hodín.

Momentálne sa ETH obchoduje za najnižšiu cenu v roku 2018 a naposledy sa v týchto číslach pohybovalo v máji 2017, kedy vystrelilo z $90 na $400, a to za menej ako mesiac a ešte pred tým, ako sa vrátilo späť na cenu okolo $200.

Trhová kapitalizácia ETH tak utrpela trpký pád s hodnotou pod $16.5 miliardy a poklesom o viac ako $1.6 miliardy len za pár „bolestivých“ hodín. Pre XRP to je dobrá správa, keďže tak v čase písania článku vedie o $3.3 miliardy pred ETH a drží si druhú pozíciu. XRP sa však neubránilo dnešnému pádu trhu a taktiež začalo opäť klesať o približne 4.8 % v čase písania článku s cenou $0.48.

Altcoiny padajú, no Tetheru sa darí

Celkové straty XRP neboli zďaleka také zlé, ako straty ETH. Dnešným poklesom trhu trpia v súčasnosti Litecoin, Cardano, Monero, Tron a IOTA i Dash, ktoré za posledných 24 hodín strácajú viac ako 10 %.

Výsledkom týchto udalostí na trhu, sa Tetheru (USDT) konečne podarilo dosiahnuť hranicu svojej parity s dolárom a jeho cena sa pohybuje okolo $1. USDT a True USD sú tak jedinými mincami, ktoré momentálne ukazujú pozitívny pohyb z top 40 kryptomien.

Top 10 kryptomien klesá, až na Tether.

Kryptomenový trh sa tak znova dostáva na svoje tohtoročné minimá. So stratou cez $37 miliárd za týždeň sa investori a analytici obávajú, kedy tento sklz skončí a ako ďaleko až ceny môžu klesnúť. Špekuluje sa, že BTC by mohlo veľmi ľahko padnúť na hranicu $4,500, čo by však ostatnými altcoinami veľmi zatriaslo a mnohé by v porovnaní s nedávnymi cenami ostali takmer bezcenné.

Dlho očakávaná zima v krypto svete zatiaľ so sebou priniesla ďalšiu lavínu cien a nie tak celoročne ospevované maximá. Držitelia kryptomien sa tak zrejme zamýšľajú nad tým, či niečo z toho, čo majú vo svojom portfóliu, má ešte cenu a potenciál…

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...