Sledujte nás aj na

Chorvátska asociácia pre blockchain a kryptomeny (UBIK), je samoregulačná organizácia, registrovaná 13. februára 2018. Účelom tejto asociácie bude vytvorenie krypto-komunity, vzdelávanie verejnosti, a spolupráca na tvorbe legislatívy v Chorvátsku. Podľa svojho blogu, organizácia oficiálne zahájila činnosť 17. februára 2018.

Chorvátska krypto-asociácia UBIK

Zástupcovia UBIKu sa 9. februára stretli s úradníkmi z Chorvátskej ústrednej kancelárie pre daňovú administratívu, aby prediskutovali problémy týkajúce sa zdanenia kryptomien ako kapitálového zisku, reguláciu Initial Coin Offerings (ICO), a kryptomeny ťažiacich spoločností. Chorvátsky Bitcoin Portal informuje, že členovia daňovej administratívy sú otvorení spolupráci pri riešení problémov spadajúcich pod ich jurisdikciu.

Podľa Bitcoin Portalu, nápad založiť asociáciu UBIK vznikol v dôsledku rastúcej popularity blockchainu v Chorvátsku a celkovo vo svete. Zakladajúci členovia zahŕňajú viacero blockchainových nadšencov, vrátane popredných developerov, právnikov špecializujúcich sa na blockchain, či autorov kníh o blockchaine.

Tlačová správa zo 17. februára tvrdí, že UBIK má momentálne viac ako 70 členov. Nikola Škorić je jeden zo zakladajúcich členov, moderátor stretnutia Bitcoin Group v Zagrebe a zakladateľ maklérskej služby pre kryptomeny Electrocoin. Pre chorvátske noviny Poslovni Dnevik sa vyjadril, že by chcel vytvoriť prostredie, v ktorom by sa v Chorvátsku chcelo usadiť viacero blockchainových startupov.

Popularita kryptomien v Chorvátsku rastie

Denník tvrdí, že viac ako 25,000 Chorvátov už do kryptomien investovalo. Škorić by chcel, aby ďalších 20 chorvátskych ICO malo základňu v Chorvátsku. Podľa neho tomu momentálne bráni nepríjemná situácia, kedy blockchainové spoločnosti, v ktorých má burza v Zágrebe podiel, musia byť ako právnické osoby registrované v Estónsku kvôli nedostatku krypto legislatívy v krajine.

Chceme, aby boli startupy zaregistrované ako chorvátske firmy a aby sa zisk vracal nazad do Chorvátska. To nám umožní rozšíriť množstvo odborníkov venujúcich sa tejto technológií a tým pádom vytvoriť kvalitné zázemie pre zdieľanie vedomostí z tejto oblasti. A to by malo posilniť blockchainové podnikanie nielen v krajine, ale aj vo svete.

 

Začiatkom tohto týždňa sa sedem vedúcich kryptospoločností v Spojenom Kráľovstve spojilo, aby vytvorili CryptoUK, taktiež samoregulačný orgán v rámci britského kryptobiznisu. CryptoUK chce spolupracovať s vládou na predchádzaní situácií, v ktorých je Bitcoin (BTC) a iné kryptomeny používaný na pranie špinavých peňazí, či iné ilegálne aktivity. Nebude sa však angažovať v reguláciách ICO.

V Japonsku sa tiež šepká o vytvorení podobnej organizácie, s tým že Japonská blockchainová asociácia (JBA) a Japonská asociácia pre kryptomenový biznis (JCBA) by sa na jar mali spojiť a v budúcnosti spolupracovať v otázke krypto regulácií.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...