Sledujte nás aj na

Charlie Lee, charizmatická popredná postava vo svete kryptomien a tvorca Litecoinu, vyhlásil, že sa jeho tím momentálne zameriava na zvýšenie súkromia a zameniteľnosti litecoinu (LTC).

Charlie Lee vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter uviedol, že „jednoduchá zameniteľnosť je charakteristikou každej dobrej meny a práve zameniteľnosť je to, čo chýba Litecoinu a Bitcoinu. Podľa neho sa ďalšia bitka medzi kryptomenami bude odohrávať práve na poli súkromia a zameniteľnosti.“

Zo samotného príspevku vyplýva, že Charlie sa chce zamerať na implementáciu súkromných transakcií v Litecoin sieti, pričom uvádza:

V súčasnosti sa sústredím na zvýšenie zameniteľnosti Litecoinu zavedením dôverných transakcií (confidential transactions).

V odpovedi na ďalší príspevok v rovnakom vlákne Lee vysvetlil, že dôverné transakcie by mohli byť pridané do Litecoin skrz soft fork, čo je zmena vykonaná v zdrojovom kóde kryptomeny, ktorá nevedie k rozštiepeniu blockchain siete, ako sa to môže stať v prípade hard forku. Lee dodal, že táto aktualizácia bude implementovaná „niekedy v roku 2019.“

Zameniteľnosť (fungibility) predstavuje vlastnosť peňazí, ktorá znamená, že každá jednotka daného majetku má presne rovnakú hodnotu ako akékoľvek iné aktíva rovnakého druhu a jednotky. Zameniteľnosť bitcoinu (BTC) bola v minulosti spochybňovaná, keď sa reputácia BTC poškodila z dôvodu využívania tejto kryptomeny v nelegálnych a trestných činnostiach. Práve zapojenie BTC do týchto aktivít môže v konečnom dôsledku nížiť jeho hodnotu.

[Seriál]: Anonymné kryptomeny

Kryptomeny zamerané na anonymitu a súkromie ako monero (XMR), zcash (ZEC) či horizen (ZEN), boli účelovo vytvorené s cieľom zlepšiť vnímané problémy s BTC a inými altcoinami, ako je nedostatok anonymity a zameniteľnosti.

TOP Bitcoin Lightning network aplikácie v súčasnosti

Zdroj: altcointoday.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...