Sledujte nás aj na

Litecoin, často označovaný ako kryptomenový strieborný ekvivalent k zlatému Bitcoinu, v poslednej dobe čelil ostrej kritike v dôsledku nízkej aktivity a celkovej malej angažovanosti v kryptosfére. Výrazná postava a zakladateľ Litecoinu (LTC) Charlie Lee sa vyjadril k väčšine pochybností, obvineniam a negativizmu obklopujúceho LTC.

Charlie Lee obhajuje stabilitu a životaschopnosť LTC

Lee vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Twitter obhajoval svoje motivácie a samotný Litecoin. Podľa neho totiž táto kryptomena nestratila „paru“ a má jednu z najbezpečnejších sietí zo všetkých altcoinov. V súčasnosti LTC blockchain udržujú milióny ASIC ťažobných zariadení, ktoré ju vďaka hojnému počtu spoľahlivo chránia od nebezpečných útokov, a zároveň bránia zlyhaniu či pádu siete. Charlie dodal, že ťažiari nemajú motiváciu napadnúť LTC sieť, pretože by počas tohto procesu zničili hodnotu ich hardvéru.

Lee zároveň tvrdí, že určité skupiny sa snažia stlačiť cenu LTC dole takzvaným shortovaním (druh obchodovania, kedy sa kryptomena predá na určitej hodnote a spätne sa nakúpi na nižšej hodnote), čím povzbudzujú ďalších trejderov, aby urobili to isté. Podľa Leeho tieto skupiny tlačia cenu LTC dole preto, lebo túto kryptomenu vidia ako hrozbu.

Lee ďalej uviedol, že LTC sieť bezchybne pracuje už 7 rokov a v súčasnosti dennodenne spracuje transakcie v hodnote $200 miliónov. Mnoho kritikov LTC prizvukuje, že táto kryptomena už nie je potrebná, keďže používatelia Bitcoinu (BTC) vedia obísť miestami dlhé časy realizácie transakcií pomocou Lightning Network (LN). Lee na to reagoval so slovami, že LTC je stále najrýchlejšou možnosťou pre LN a naznačil, že by používatelia mohli platiť poplatky za využívanie BTC LN práve v Litecoine.

Prečítajte si aj:

Všetko, čo by ste mali vedieť o Lightning Network

Charlie Lee sa o Litecoin už nezaujíma a samotný projekt opustil

Azda najväčším mýtom, ku ktorému sa Lee vyjadril je to, že jeho predaj všetkých LTC úspor je dôkazom toho, že ho už LTC projekt nezaujíma. Podľa Charlieho však toto tvrdenie nemôže byť viacej vzdialené od pravdy. Tvrdí totiž, že Litecoin nikdy neopustil a stále na ňom tvrdo pracuje, pričom citoval nedávne vydanie verzie 0.16.3. Predaj svojich LTC Charlie Lee obhajuje tým, že držanie kryptomeny na ktorej pracuje predstavuje konflikt záujmov. Z tohto dôvodu v budúcnosti neplánuje spätne nakúpiť LTC.

Vo svojom záverečnom príspevku kryptokomunitu ubezpečil, že sa práci na Litecoine plne venuje a v súčasnosti je plne zameraný na jeho adopciu.

Záver

Začiatkom tohto mesiaca Litecoin Foundation usporiadala v San Franciscu konferenciu, kde vystupovali popredný odborníci v kryptomenovom a blockchain odvetví. Cieľom tejto akcie bolo podporiť širšie prijatie kryptomien a nájsť riešenia, ako ich vhodne škálovať.

Celé vlákno príspevkov Charlieho vyjadrení nájdete tu.

V minulosti Lee uviedol, že kryptomeny majú potenciál úplne nahradiť fiat meny (konvenčné meny). Z jeho vyjadrení sa zdá, že Charlie Lee je zameraný na dlhodobý vývoj kryptomien na rozdiel od väčšiny kryptonadšencov, ktorí sa zameriavajú na trhové špekulácie a krátkodobé ciele.

Zdroj: cryptoslate.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...