Sledujte nás aj na

Charlie Lee, tvorca Litecoinu, oznámil, že predal všetky LTC, ktoré doteraz držal. Oznámil to v poste na Reddite. Lee vyhlásil, že je to konflikt záujmov, aby vlastnil Litecoiny a zároveň sa podieľal na jeho tvorbe či komentovaní situácie okolo tejto kryptomeny.

Kto Charlieho Lee nepoznáte, jedná sa o osobu, ktorá stojí za vytvorením Litecoinu. Charlie bol tiež jednou z vedúcich osôb v spoločnosti Coinbase. Odtiaľ odišiel, aby sa naplno mohol venovať a podieľať na tvorbe budúcnosti Litecoinu.

„V posledných dňoch som predal alebo daroval všetky moje Litecoiny. Litecoin bol ku mne finančne veľmi priaznivý a momentálne som na tom tak, že nemusím svoj finančný úspech viazať na úspech Litecoinu. Prvýkrát v priebehu viac než šiestich rokov nevlastním ani jeden LTC,“ napísal Charlie.

Lee dodal, že drží nejaké fyzické LTC mince ako pamiatku či zberateľskú záležitosť.

Vo svojom príspevku na Reddite, v ktorom oznámil svoj predaj, vysvetľuje, že vidí konflikt záujmov v tom aby on vlastnil nejaké LTC, a zároveň komentoval situáciu okolo tejto meny.

„Vždy keď publikujem nejaké správy na Twitter o cene Litecoinu, či už dobré alebo zlé, som obviňovaný z toho, že to robím pre osobné benefity. Niektorý si dokonca myslia, že LTC shortujem. Takže si uvedomujem istý konflikt záujmov, aby som vlastnil LTC a zároveň o ňom tweetoval, keďže mám taký veľký vplyv. Vždy som sa vyhýbal nákupu či predaju LTC pred alebo po dôležitých oznámeniach týkajúcich sa meny, no toto je niečo, čo viem iba ja.  Som si vedomý, že tu stále budú pochybnosti o tom, či niektoré moje kroky viedli k môjmu osobnému obohateniu sa na Litecoine či kryptomenách všeobecne,“ dodáva ďalej Charlie.

Správa možno prišla trochu ako šok, keďže len dva dni dozadu Charlie tweetoval o tom, ako si zaobstaral zlatý Ledger Nano S, hardwarovú peňaženku, ktorá uchováva aj Litecoiny. To sú samozrejme len špekulácie ľudí, nakoľko Charlie bude určite naďalej investovať do kryptomien, len už nie do Litecoinu.

Predaj v najlepšom čase?

V čase, keď Lee predával či daroval svoje LTC sa cena tejto obľúbenej kryptomeny pohybovala na hodnotou $300 za kus. Čiže pochopiteľne sa tu nahrnuli neprajníci so svojimi komentármi o tom, že Charlie Lee všetko predal práve teraz, keď Litecoin dosahuje svoje doterajšie maximá, aby sa nabalil čo možno najviac. To koľko LTC Charlie vlastnil nie je známe a ani sa to pravdepodobne nikdy nedozvieme.

„Nejaké mám. Viac ako väčšina pravdepodobne, ale mám oveľa menej ako niektorí z bohatých hodlerov Litecoinu. Chcel by som si myslieť, že Litecoiny sú veľmi spravodlivo rozdelené,“ povedal a komentoval príspevok na Reddite, kde sa ho niekto opýtal, koľko Litecoinov vlastne má.

Nakoniec ešte komentoval s prosbou, aby sa ho ľudia nepýtali na to, koľko LTC vlastnil a predal.

„Prosím vás, nepýtajte sa ma koľko coinov som predal a pri akej cene. Poviem len, že som predal malé percento z denného objemu obchodovania na burze GDAX a nespôsobilo to žiadny pád ani výkyv trhu.“

Zdroj: reddit.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...