Sledujte nás aj na

Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee vo svojom tweete uviedol, že podľa neho LTC prekoná Bitcoin Cash do konca roka 2018. Kritici považujú nedávnu tvrdú prácu tímu Litecoin (LTC) – vytváranie partnerstiev a presadzovanie tejto kryptomeny pre použitie v rade platforiem a služieb – ako primeraný krok smerom k potenciálnemu zvýšeniu hodnoty. 

Vstup LTC do každodenného života

Hovorí sa, že spoločnosť Litecoin neskôr v tomto roku spustí službu LitePal. Navrhovaná služba má fungovať podobne ako platobná platforma PayPal. Podľa tvorcov, LitePay je určený predovšetkým na predaj, elektronickú distribúciu a prijímanie platieb od zákazníkov kdekoľvek na zemi. Transakcie majú byť hradené LTC z kryptopeňaženky. Tieto LTC budú automaticky konvertované a na bankový účet prijímateľa transakcie sa pripíšu financie v mene, na ktorej sa obidve strany dohodnú (napr. dolár alebo euro). Zo strany spoločnosti Litecoin sa jedná o odvážny a inovatívny krok, od ktorého si mnohí sľubujú preniknutie LTC do každodenného života. A presne to môže zvýšiť hodnotu LTC.

Viac o službách LitePay a LitePal sa dočítate  v našom článku tu.

Prekoná Litecoin Bitcoin Cash?

Charlie Lee vo svojom tweete uviedol, že neverí tomu, že Ethereum (ETH) nahradí Bitcoin. Podľa Charlieho však LTC do konca roka 2018 prekoná Bitcoin Cash. 

Litecoin bol pôvodne odvodený od kódu Bitcoin-u.  LTC vo všeobecnosti sleduje rovnaký záujem, trhové princípy, trendy ako súčasne najsilnejšia kryptomena Bitcoin. Avšak už dlhšiu dobu si Litecoin ide svojou cestou. Inovácie (LTC implementoval SegWit oveľa skôr ako BTC), nové spolupráce a hlavne silná a zomknutá komunita, ktorá sa obzvlášť prejavila pri nedávnom viac-menej neúspešnom „hard forku“ Litecoin Cash, naznačujú budúci silný rast tejto často označovanej striebornej kryptomeny.

Investori, ktorí v súčasnosti držia LTC sú vo výhode oproti iným investorom. LTC je obzvlášť zaujímavý preto, lebo rastie stabilne počas celého roka a na kryptomenu trpí relatívne nízkou volatilitou, čo oceňujú viacerí obchodníci. Investori, ktorí rozmýšľajú o kúpe LTC by tak mali urobiť čo najskôr, pretože sa očakávajú dalšie veľké oznámenia od Charlieho Lee-a a jeho tímu.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...