Sledujte nás aj na

20-teho júna prišlo oznámenie, že došlo k hacku veľkej juhokórejskej burzy Bithumb, kedy hackari odcudzili 30 miliónov dolárov v kryptomenách. To, ako inak, opäť vyvolalo vo svete kryptomien veľkú paniku a cena Bitcoinu (BTC) z hodiny na hodinu prudko klesla. Na margo tejto udalosti sa v interview pre CNBC vyjadril zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), Charlie Lee:

Nedávne napadnutie jednej z vedúcich kryptobúrz, Bithumb, v skutočnosti nezmení fundamenty Bitcoinu. 

Reakcia na hack burzy je normálna

Podľa Leeho, takýto pokles ceny je typickou reakciou trhu na správy o hackerskom útoku a ako dodal „stáva sa to zakaždým“, pretože ľudí to vyľaká. Lee tvrdí, že hack burzy neovplyvní základy Bitcoinu (BTC) tak isto, ako banková lúpež by nemala ovplyvniť cenu zlata.

Lee pokračuje:

Ak burza dostatočne nechráni svoje mince a stane sa terčom hackerského útoku, v skutočnosti to nevedie k zásadnej zmene samotnej kryptomeny, ktorú strážia.

Burzy sa stále učia, ako sa chrániť pred útokmi.

Ak zvážime nedávnu udalosť, Lee tvrdí, že kryptomenové burzy ešte len objavujú a učia sa, ako najlepšie ochrániť prostriedky svojich zákazníkov. Proces sa celkovo zlepšuje, ale stále je čo zlepšovať.

Lee tiež zdôraznil, že je dôležité, aby si ľudia uvedomili a zvykli chrániť svoje mince oveľa lepšie, ako tradičné finančné prostriedky.

Podľa Leeho, aj napriek 60 až 70 percentnému pádu ceny BTC za posledný rok, sa Bitcoinu stále pomerne darí. Tvrdí, že jeho sieť sa stala oveľa silnejšou za posledné roky. Hovorí, že súčasná cena BTC sa zdá akoby odtrhnutá od aktuálneho vývoja Bitcoinu a predpokladá návrat „dobrej“ ceny už čoskoro.

Trh je na neurčito v pozícii medveďa

V interview Lee taktiež zdôraznil, že trh sa momentálne nachádza v pozícii medveďa (čiže klesá a prináša profit pre krátke pozície), ale je ťažko predpovedať, ako dlho v nej zotrvá. Možno 3 až 4 roky, možno jeden deň.

Lee hovorí: Pohybujem sa v kryptosfére už 7-8 rokov a videl som trh v pozícii medveďa trvať až 3-4 roky. Takže terajšia situácia na trhu môže rovnako trvať 3-4 roky alebo sa trh môže zotaviť už zajtra.

Negatívne správy vždy ovplyvnia vývoj trhu, tak ako sme to mohli vidieť už mnohokrát pri správach o hackerských útokoch burzy Bithumb, či nedávnemu hacku burzy Coinrail. To, či sú reakcie investorov adekvátne, je ťažko zhodnotiť. Trh zostáva v nižších číslach, aj keď sa snaží zotaviť. Leeho vyjadrenie o troj až štvor ročnom trvaní medvedej pozície sú len domnienky. Trh, kryptomeny a blockchain priemysel sú na tom oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým, preto sa s najväčšou pravdepodobnoťou kryptomenový trh zotaví za oveľa kratšiu dobu.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...