Sledujte nás aj na

Podľa riaditeľa Coinbase sú kryptomeny vo virtuálnej realite ďalšou veľkou aplikáciou blockchainu. Virtuálna realita (VR) bude ďalšou prevratnou vecou, ktorú kryptomenový priestor zažije, alebo dokonca jednou z najlepších vecí, ktoré zažije svet. Áno. Táto diskusia sa vo svete VR opakuje stále častejšie. VR je technológia, ktorá umožňuje ľuďom prežívať ilúziu o tom, že sú niekde inde. 

Veľa hollywoodskych trhákov, vrátane najznámejšieho The Matrix, alebo toho posledného, Ready Player One, sa pokúsilo zobraziť využitie VR technológie budúcej generácie. Protagonisti týchto filmov žijú vo svete vytvoreného zo zvláštnych, takmer paranormálnych objektov. Majú zamestnanie (hoci môže zahŕňať aj unášanie paranormálnych bytostí alebo boj s agentmi), drahé Ferrari, a dokonca aj tú svoju “babu“, s ktorou si majú možnosť občas vyraziť von.

Nielen na kryptokonferenciách sa to rôznymi VR projektami len hemží. Investori v tomto sektore vidia obrovský potenciál, pretože ak bude VR správne implementovaná dokáže jednoducho osloviť masy. My sme si na C3 Crypto Conference vyskúšali projekt concertVR a boli sme skutočne pozitívne prekvapení.

Virtuálna (ne)realita

Medzitým mimo sveta vedeckej fantázie sa odborníci snažia využiť VR technológiu pre praktické, ľudskej bytosti bežné činnosti. VR sa už čiastočne etablovala do video-herného priemyslu pomocou Oculus Riftu, či iných headsetov. Okrem iného sú aktívne skúmané aj možnosti nahradenia klávesníc a emailov tzv. avatarmi, ktoré by mali za úlohu priame podávanie informácii na pracoviskách a podobných miestach.

Brian Armstrong, spoluzakladateľ Coinbase – jednej z najväčších kryptomenových zmenární, verí, že VR sa môže takýmto spôsobom stať prostriedkom pre rozšírenie technológií virtuálnych platieb. Účastníci by tak mohli zarábať virtuálne peniaze, ktoré by mohli využívať aj v skutočnom svete ako hociktoré iné platobné meny.

Dôvod je jednoduchý, vysvetľuje Armstrong:

“Keď ľudia prevádzajú peniaze vo virtuálnom svete, dáva zmysel, že pritom nepoužijú platobné meny daných krajín. Ľudia z celého sveta sa stretnú v tomto virtuálnom priestore a bude neprípustné, ba dokonca drzé, aby používali platobnú menu svojej krajiny. Okrem toho, digitálna mena vytvorí stimul na trávenie času v tomto svete (kde môžu zarobiť “skutočné peniaze“), ktorý následne vytvorí zdravé konkurenčné prostredie pre spoločnosti, ktoré tento svet budujú.“

Bitcoin vo svete virtuálnej reality

Armstrong poukazuje na medené mince z filmu Ready Player One. Tieto mince boli formou odmeny, ktoré postavy filmu získavali v OASIS – svete virtuálnej reality. Hráči používali tzv. “holding bags“, alebo “vrecia“, aby mohli tieto mince uschovať.

Vitalik Buterin: Kryptomeny a fiat by mali spolu koexistovať, nie si konkurovať

„Vývojári podobných počítačových virtuálnych svetov by mohli vytvoriť vlastnú centralizovanú digitálnu menu alebo použiť už existujúcu decentralizovanú menu ako Bitcoin alebo Ethereum,“ navrhuje Armstrong.

Taktiež predpokladá, že ľudia začnú tráviť viac času vo VR svete, aby si mohli privyrobiť pasívnym príjmom, hlavne ak sa tento príjem bude dať monetizovať aj v skutočnom svete.

Zákazníci týchto produktov si môžu vziať vyprodukované peniaze z virtuálneho sveta a premeniť ich na tradičné peniaze, aby si zaplatili svoje účty v skutočnom živote. Toto by pomohlo povýšiť virtuálnu realitu z pozície hobby a zábavy, na pozíciu plnohodnotnej zárobkovej činnosti a životného štýlu,“ vysvetľuje Armstrong.

Aký dopad to bude mať na spoločnosť, vzťahy či zdravie je veľmi otázne.

Teória sama o sebe zatiaľ znie ako sci-fi utopia, ale to jej samozrejme neuberá na zaujímavosti z technologického uhla pohľadu. Pretože ktovie, raz možno predsa len príde doba, kedy už nikto nebude musieť ísť do kancelárie alebo na úrad, lebo ľudia budú riadiť celý svoj profesijný život cez VR prilbu a svojho avatara.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...