Sledujte nás aj na

Arthur Hayes, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ BitMEXu, najväčšej obchodnej platformy s derivátmi na svete, sa vyjadril, že cena Etheru, natívneho tokenu siete Ethereum, sa odrazí od svojho dna a dosiahne úroveň $200.

Nárast ICO v horizonte 12 až 18 mesiacov

Hayes, ktorý pred založením svojej honkongskej kryptoburzy BitMEX pracoval ako hlavný obchodník v poprednej finančnej inštitúcii Deutsche Bank, očakáva, že cena Etheru dozaista vrastie.

Aktuálnu nepriaznivú situáciu pripisuje predovšetkým faktu, že trh s ICO (Initital Coin Offering – prvotná [verejná] ponuka digitálnej meny) je v súčasnosti mŕtvy. Zároveň však odhaduje, že do 18 mesiacov sa znovu naštartuje, z čoho by mal podľa jeho slov ťažiť primárne Ethereum blockchain.

Použitie Etheru súvisí primárne s ICO. Tento trh je však teraz mŕtvy … Akonáhle sa objavia nové ICO, začne agresívny rast Etheru a cena sa rýchlo dostane na úroveň $200. Čas znovuzrodenia ICO odhadujem na dobu 12 až 18 mesiacov.

Hayes sa v súvislosti s cenou Etheru dostal do pozornosti médií už v polovici augusta tohto roku. Vtedy túto aktuálne trhovú trojku nazval „shitcoinom“, pretože jej cena bola podľa jeho slov umelo nadnesená predovšetkým špekulatívnymi investormi a ICO projektami.

V lete klesla cena za jeden Ether pod $300 a Hayes tvrdil, že jeho hodnota ešte klesne, keďže neskúsení investori, ktorí vložili svoje finančné prostriedky do tejto kryptomeny, respektíve ERC-20 tokenov, ich budú z obavy z ešte väčších strát húfne predávať.

Výkonnosť ICO projektov v treťom štvrťroku 2018 je skutočným sklamaním

Security tokeny a stablecoiny

Do doby, kedy sa trh s ICO znovu naštartuje, Hayes predpokladá, že prím budú hrať prevažne stablecoiny a security tokeny. Podľa jeho slov bude nadchádzajúci rok patriť prevažne týmto dvom typom aktív. Kým podstata stablecoinov je založená na ich naviazaní na niektorú z klasických fiat mien, security tokeny sú späté s majetkom spoločnosti, ktorá ich vydáva.

Fungujú podobne ako napríklad cenné papiere. Spoločnosti a vlády ich používajú na získavanie peňazí od investorov. Zároveň im však dávajú prísľub návratu ich investície vo forme dividend, úrokových sadzieb alebo podielu zo zisku v danej spoločnosti. V prípade security tokenov je to veľmi podobné. Zjednodušene by sme ich mohli charakterizovať ako tokeny, ktoré vyplácajú dividendy či zdieľajú zisky emitenta (spoločnosti, ktorá ich vydáva).

Záverom je teda jasné, že ICO mali veľký podiel na prepade ceny Etheru. Projekty, ktoré mali svoje financovanie postavené na tomto type získavania peňazí od investorov, začali vyberať ETH už od polovice tohto roku. Nasvedčuje tomu aj nižšie priložený graf, z ktorého je jednoznačne vidieť zmienený trend počnúc júlom 2018. Výbery pritom dosiahli svoj vrchol v tomto mesiaci, kedy sa podľa reportu vybralo viac ako 420,000 ETH.

Zdroj: bitcoinnews.com

Podľa správy zverejnenej spoločnosťou Diar, v januári 2018 činil celkový objem vyzbieraný v rámci ICO približne 4,6 milióna ETH. Priemerný mesačný výber v tomto roku bol na úrovni 2,45%, avšak v decembri dosiahol až 12,20%.

Zroj: sludgefeed.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...