Sledujte nás aj na

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, známy pod akronymom CZ, si myslí, že kryptomenový trh má v ďalších rokoch priestor aj na tisícnásobný rast. Začiatkom tohto týždňa tvorca Etherea Vitalik Buterin uviedol, že zatiaľ čo kryptomenový sektor ako odvetvie bude schopné rapídne narásť, je nerealistické očakávať, že ceny kryptomien budú v budúcnosti vykazovať 1,000-násobné zisky.

Vitalik povedal:

„Blockchain sféra sa dostáva do bodu, kedy naráža na svoj strop. Ak by ste sa porozprávali s priemerne vzdelaným človekom, určite už každý aspoň raz počul o blockchaine. Možnosť ďalšieho 1,000-násobného nárastu hocičoho v kryptosvete je tak nepravdepodobné.“

CZ je presvedčený o opaku

V roku 2017 zaznamenalo odvetvie kryptomien doslova explozívny nárast oproti predchádzajúcemu roku, keď v priebehu 12 mesiacov narástla cena hlavných kryptomien ako Bitcoin, Ethereum, Ripple a Bitcoin Cash 30 až 500-násobne.

Veľké trhy ako Japonsko a Južná Kórea preukázali až bezprecedentnú úroveň špekulácií a záujmu, čo v konečnom dôsledku viedlo k prekročeniu ceny $24,000 za 1 BTC na kryptoburzách v Južnej Kórei.

CZ argumentuje tým, že priemysel zaznamená exponenciálnu rýchlosť rastu v období, keď budú kryptomeny zavedené do každodenného používania.

CZ povedal:

„S Vitalikovým tvrdením stále nesúhlasím. Krypto bude rásť tisícnásobne a kľudne aj viac! Len dosiahnutie trhovej kapitalizácie amerického dolára by znamenalo takmer tisícnásobný nárast (a to je len jedna fiat mena s výrazne obmedzeným používaním). Navyše trh s derivátmi je oveľa väčší.“

Ako by mohla vyzerať $200 biliónová trhová kapitalizácia?

Treba však rozlišovať medzi nárastom ceny a nárastom adopcie a použiteľnosti. CZ ďalej vysvetlil, že tisícnásobný nárast na cene môže byť považovaný ako nereálny cieľ, ak sa hodnotí na základe tradičnej veľkosti trhu. Zhao tak indikuje, že trh s kryptomenami by mohol prekonať aj tradičné finančné trhy.

,,Nemôžete použiť veľkosť tradičného trhu na meranie potenciálu pre nové technológie alebo odvetvia. Ak by ste napríklad použili trh s taxi službami na ohodnotenie potenciálu UBERu, boli by ste dosť mimo.

Pokiaľ by kryptomenový trh dosiahol celkovú kapitalizáciu $200 biliónov, kryptomeny by boli hlavným zdrojom platieb. Každý obchodník na svete by vymenil kreditné karty a hotovosť za kryptomeny, bohatí jednotlivci by držali miliardy dolárov v kryptomenách cez bankové účty v offshore bankách a banky by už nefungovali primárne s fiat menami, ale kryptomenami.

Changpeng Zhao je všeobecne veľmi pozitívny človek. Svedčí o tom aj raketový rast burzy Binance. Podľa neho dosiahne burza do konca tohto roka zisk 1 miliardu dolárov. Jeho dôvera, rovnako ako aj dôvera iných investorov v tomto odvetví smerom ku kryptomenám a ich schopnosti konkurovať fiat menám bude vyžadovať ešte desaťročia experimentálnej integrácie a výraznú masovú adopciu, aby potvrdili Zhaove tvrdenia.

1000-násobný výnos z aktuálnej ceny je skutočne veľmi nepravdepodobný. Ale mnohí investori sa domnievajú, že je to možné, a Zhao je jedným z nich.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...