Sledujte nás aj na

Indonézska Banka v tlačovej správe vydanej 13. januára varuje občanov pred používaním kryptomien a obchodovaním s nimi, odvoláva sa na vysoké riziko. Zdôrazňuje tiež, že virtuálne meny nie sú v Indonézií legitímnym platidlom.

Tejto správe predchádzalo septembrové vyhlásenie, že Indonézska banka nebude prijímať platby v Bitcoinoch (BTC), a následné ukončenie činnosti dvoch Indonézskych krypto-búrz BitBayarTokoBitcoin. Banka ako dôvod svojej proti kryptomenovej politiky uviedla obavy z prania peňazí či financovania terorizmu.

„Tým, že virtuálne meny sú náchylnejšie k vzniku bublín a takisto k zneužitiu či už praním peňazí alebo financovaním terorizmu, môžu potenciálne ohroziť stabilitu finančného systému a spôsobiť spoločnosti finančné škody“

Aj keď na oficiálny zákaz Bitcoinu v krajine si musíme počkať, v poslednej tlačovej správe Indonézska banka pritvrdila vo svojom boji proti kryptomenám. Je tu viditeľná zmena rétoriky a zvýšená obozretnosť oproti predchádzajúcemu vyjadreniu, v ktorom občanov len nabádala k opatrnosti.

Bitcoin je údajne podľa Šaríe nezákonný

K úplnému zákazu kryptomien smeruje aj vláda Alžírska, ktorá plánuje novým finančným zákonom úplne zakázať obchodovanie alebo držanie Bitcoinov v krajine. Začiatkom januára sa najvyšší egyptský náboženský predstaviteľ veľký Mufti Shawki Allam nechal počuť, že Bitcoin je podľa Šaríe nezákonný, a taktiež vyjadril obavy z možného prania peňazí a podpory terorizmu.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...