Sledujte nás aj na

Po náhlom poklese cien Bitcoin stratil na hodnote až 1,000 dolárov. V priebehu pár hodín sa kryptomenový trh mierne stabilizoval, BTC získava trakciu a zvyšuje svoju dominanciu na trhu. Trh s kryptomenami len nedávno (5. septembra) utrpel drastický prepad až o 20 %. Posledné dva dni sa však čísla konečne trochu zazelenali a priniesli síce malý, no vytúžený nárast.

Bitcoin, vedúca kryptomena, bol počas aktuálneho týždňa schopný udržať support na úrovni $6,200 a v posledných dvoch dňoch zaznamenal aj mierny nárast. Cena sa vyšplhala až na úroveň $6,596. Momentálne to vyzerá tak, že Bitcoin našiel podporu v oblasti $6,350 až $6,400. Kryptomena číslo jedna sa však stále zotavuje z nedávneho (8. septembra) prepadu na $6,116. V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo úrovne $6,500.

Vývoj ceny BTC za posledné dva dni

Mnohí však považujú toto kolo krátkodobého cenového nárastu za irelevantné. Z dlhodobejšieho hľadiska je dôležité, aby bol Bitcoin schopný udržať sa nad hlavnými a psychologickými líniami supportu, ktoré sa nachádzajú na sumách $5,800 a $6,000. Práve tieto úrovne boli označené za kľúčové podľa nedávnej cenovej aktivity BTC.

Vývoj trhovej kapitalizácie za posledné dva dni

Dá sa povedať, že posledný týždeň sa Bitcoin správal relatívne stabilne vzhľadom, na to aká negatívna nálada na trhu aktuálne panuje.

Trochu pozitívnej nálady medzi altcoinmi

Altcoiny, na čele s Ethereom si tiež po dlhšom čase pripísali aspoň menšie zisky. Ethereum už pomaly všetci odpisujú a zatracujú. Podarilo sa mu trochu sa vzchopiť, a zo svojho tohtoročného dna na úrovni $170 sa odrazilo až na $220 za 1 ETH. To predstavuje nárast takmer o 30 % v priebehu dvoch dní. Je zrejmé, že Ethereum má značné technické problémy, najmä so škálovatelnosťou. Tieto problémy sa snažia vývojári adresovať už dlhšie. ETH sa teda podarilo aspoň čiastočne otočiť jeho výraznú recesiu z posledných týždňov.

Cena ETH padla na ročné minimum. Ethereum sa výrazne trápi.

Napriek tomu však zostáva v mínuse okolo 9 % na týždňovom grafe a viac ako 35 % na mesačnom grafe. Aktuálna cena ETH sa pohybuje okolo $210.

Vývoj ceny ETH za posledné dva dni

Nedávne pripomienky spoluzakladateľa Ethereum Vitalika Buterina, že dni „1000-násobného rastu“ v kryptosfére sú nenávratne preč zanechali v komunite značne negatívny sentiment. Buterin neskôr verejne poprel, že by sa z neho stával krypto „pesimista“, a že médiá si vykladajú jeho slová podľa seba.

Zotavenie trhu

Podľa Alexa Krugera, ekonóma a kryptomenového výskumníka, ktorý už dávnejšie vyjadril svoje obavy týkajúce sa potenciálneho poklesu hodnoty kryptomien v dôsledku silnej korekcie sa očakáva, že nárast ETH bude pokračovať aj v nadchádzajúcich dňoch.

„Prelom hranice $6,400 v podaní BTC odštartoval nárast o 13.5 % pre ETH (z $189 na $215). Očakávajte pokračovanie tohto trendu,“ povedal a opätovne potvrdil svoj odhad z 12. septembra, kedy sa ETH skutočne začalo zotavovať.

Kruger dodal:

„Smerovanie ceny ETH silno závisí od BTC. Ak BTC zlomí $6,400, ďalšie úrovne sú $6,600 — $6,650 a $6,850. Potom očakávajte opäť výrazný sell-off, BTC na ročnom minime, peklo medzi altami a ETH slabšie než konkurenčné tokeny. To je môj pohľad.“

Tokeny ako Nano, Tezos, Kyber ​​Network, BAT, Tron, 0x, ICON a Ontology už začali zaznamenávať slušné zisky oproti BTC, a to v rozmedzí 5 až 20 %.

V posledných mesiacoch platí, že tokeny sledovali krátkodobý vývoj ceny ETH. Ethereum začína prejavovať určitú vzostupnú dynamiku. Ak sa cenový trend ETH podarí zachovať počas celého týždňa, je pravdepodobné, že aj tokeny začnú vykazovať príjemné zisky oproti veľkým kryptomenám.

Zotavenie trhu, prichádza v čase, keď sa objavujú niektoré z najpozitívnejších správ v tomto sektore týkajúce sa inštitucionalizácie a regulácie trhu.

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...