Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh znovu zažíva výraznú recesiu. Po tom, čo v stredu takmer všetky kryptomeny zaznamenali pokles na hodnote, mnohí analytici usudzujú, že za súčasný negatívny vývoj kryptomenového trhu môže byť do určitej miery následkom rozhodnutia americkej investičnej banky Goldman Sachs odložiť svoje  aktivity v tejto sfére.

Trh s kryptomenami zaznamenal jeden z najprudších pádov na jednodňovom grafe od februára tohto roka, keď z celkovej trhovej kapitalizácie stratil viac ako 38 miliárd dolárov.

Cena Bitcoinu klesla v stredu (5.9.2018) najskôr z hodnoty $7,400 na približne $7,000 kde sa na pár hodín cena skonsolidovala. Následne dnes (6.9.2018) v skorých ranných hodinách nášho času cena klesla o výrazných 600 dolárov v priebehu len niekoľkých hodín. Je zrejmé, že sme svedkami výrazného panic sell naprieč všetkými väčšími burzami.

Pokles ceny BTC za posledné dva dni

Pri rýchlom poklese ceny Bitcoinu zväčša  výrazne klesá celý kryptomenový trh. Na tokeny, altcoiny a kryptomeny s malou trhovou kapitalizáciou pokles často vplýva o čosi horšie, ako na samotný Bitcoin. Dokonca aj tokeny s najlikvidnejšími obchodnými pármi voči Bitcoinu ako Tron, EOS, Cardano, ICON a Ontology vykazujú denné straty v rozmedzí 5 % až 13 % oproti BTC.

Keďže Bitcoin klesol o približne 10 % za 24 hodín, altcoiny klesli o 18 % až 26 % voči americkému doláru.

Výrazný pokles všetkých hlavných altcoinov

Goldman Sachs mení svoje plány s kryptomenami

V stredu zaznamenal Bitcoin a ďalšie altcoiny značný pokles, ktorý pokračuje aj dnes. Pokles pravdepodobne vyvolali správy, že bankový gigant z Wall Street Goldman Sachs odložil svoje plány na vytvorenie obchodného oddelenia zameraného na trading kryptomien.

Goldman Sach uviedol, že v súčasnosti sa sústreďujú viac na iné služby týkajúce sa digitálnych aktív, ako je napríklad custody produkt pre inštitucionálnych investorov. Hovorca spoločnosti Goldman Sachs vyhlásil:

„V reakcii na záujem klientov o rôzne digitálne produkty skúmame, ako im v tomto priestore môžeme čo najlepšie pomôcť. V tomto bode sme nedospeli k záveru o rozsahu našej digitálnej ponuky aktív.“

Goldman Sachs je vedúcou globálnou investičnou bankou, spoločnosťou na správu cenných papierov a investícií, ktorá poskytuje širokú škálu finančných služieb pre značnú a rôznorodú klientelu, ktorá zahŕňa korporácie, finančné inštitúcie, vlády a jednotlivcov. Spoločnosť bola založená v roku 1869 so sídlom v New Yorku a má kancelárie vo všetkých veľkých finančných centrách po celom svete.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
Litecoin
Litecoin
$60.358
LTC -1.88%
EOS
EOS
$3.748
EOS -1.09%
TRON
TRON
$0.022909
TRX -1.44%
Monero
Monero
$53.602
XMR -0.13%

V decembri minulého roka spoločnosť Goldman Sachs oznámila svoje plány na vytvorenie špecializovaného obchodného oddelenia zameraného kryptomeny a iné digitálne aktíva do konca roku 2018. Stala by sa tak prvým gigantom na Wall Street, ktorý sa zapojil do obchodnej činnosti súvisiacej s kryptomenami. Navyše vymenovaním nového generálneho riaditeľa Davida Solomona, ktorý nahradí súčasného riaditeľa spoločnosti Lloyda Blankfeina už v októbri, sa od spoločnosti očakáva, že do svojho portfólia pridá viac Bitcoinových a iných kryptoslužieb.

Zo strany expertov z kryptosféry sa už vynorila spŕška kritiky na adresu Goldman Sachs.

Takéto veľké spoločnosti a banky si uvedomujú potenciál nových technológií a majú presný plán ako šíriť v komunite FUD (Fear, Uncertainty, Doubt) správy. Trh na to skoro vždy reaguje poklesom a práve tieto spoločnosti sú prvé, ktoré skupujú kryptomeny na nižších cenových úrovniach.

Tieto  tvrdenia môžu znieť ako konšpirácia, no určite sa nad nimi treba aspoň zamyslieť. Faktom ostáva, že Goldman Sachs sa chce stále zameriavať aj na kryptomeny, čo v konečnom dôsledku môže pritiahnuť nových investorov do tejto sféry.

Vyjadrenie finančného riaditeľa Goldman Sachs

Vedúci predstaviteľ Goldman Sachs vniesol trochu svetla na tieto udalosti po tom, čo sa Internetom začala šíriť správa, že bankový gigant upúšťa od plánov na otvorenie obchodného oddelenia pre kryptomeny.

„Nikdy som si nemyslel, že použijem tento termín, ale naozaj musím opísať túto správu ako fake news,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs Martin Chavez na konferencii TechCrunch Disrupt v San Franciscu.

CFO povedal, že Goldman pracuje na druhu derivátov pre Bitcoin, pretože „klienti to chcú“.

Dump Bitcoinov pochádzajúcich zo Silk Road

Trh s kryptomenami je veľmi citlivý na negatívne správy, ale výrazný pokles hodnoty, ako ten, ktorý práve prebieha, sa historicky spája s činnosťou veľrýb a likvidácie veľkého množstva Bitcoinov. Reči o potencionálnom dumpe 16,000 BTC spojených s Mt. Gox na začiatku tohto roka katalyzovali pokles ceny Bitcoinu o približne $1,500.

Nedávny pohyb viac ako 111,000 BTC z peňaženiek údajne spojených s platformou Silk Road naznačuje, že súčasná recesia môže byť spôsobená práve veľkým množstvom Bitcoinov smerujúcich z tých peňaženiek na kryptomenové burzy.

Vyšetrovacie úsilie vedené komunitou tiež odhalilo, že najmenej 3,000 BTC, pravdepodobne pochádzajúcich z peňaženiek Silk Road, bolo prevedených priamo na burzu Binance. Pohyb BTC zo spomínaných peňaženiek sa zhoduje s nedávnym nárastom ceny Monero (XMR), ktorý vzrástol o 10 % hneď po tom, čo finančné prostriedky Silk Road pristáli na burze Binance.

Čo nás asi čaká ďalej?

Prelomený support na úrovni $6,800 poslal cenu BTC až pod úroveň $6,500. Ak cenu nepodrží ani support na hladine $6,300 budeme s najväčšou pravdepodobnosťou atakovať hranicu $6,000, na ktorej sa Bitcoin naposledy nachádzal 14. augusta 2018. Sledovať sa oplatí aj shorty na Bitfinexe. Cena BTC aktuálne osciluje okolo $6,400 takže nám neostáva nič iné iba sledovať kam sa trh pohne.

Zdroj: coinspeaker.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...