Sledujte nás aj na

Bitmain, najhodnotnejšia spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami, nie je pripravená vzdať sa svojej pozície dominantného výrobcu čipov na ťažbu kryptomien. Spoločnosť založená v Číne v piatok oznámila, že vyvinula nový 7nm  čip integrovaného obvodu špecifický pre SHA256, ktorý sa používa na ťaženie Bitcoin, Bitcoin Cash a mnoho ďalších kryptomien.

Generálny riaditeľ spoločnosti Bitmain Jihan Wu uviedol nový čip — BM1391 na Svetovom summite digitálneho ťaženia v Gruzínsku a dodal, že v spoločnosti bude nasadený v ďalšej generácii ťažobných rigov, nadväzujúcich na Antminer S9.

GMO Internet, japonská technologická spoločnosť so sídlom v Tokiu, taktiež vydala v júni 7nm čip. Podľa Wu má BM1391  od Bitmainu spotrebu energie 42W / TH, zatiaľ čo rigy  B2 / B3 od GMO spotrebujú 81W / TH.

Oznámenie od spoločnosti Bitmain prišlo len dva dni po tom, ako konkurent Bitfury odhalil nový ASIC čip SHA256. ,,Bitfury Clarke„, ktorý je oveľa väčší ako BM1391 – 14nm. Bitfury tvrdí že, ponúka ,,bezkonkurenčnú účinnosť“. Podľa spoločnosti môže tento čip dosiahnuť hashrate až 120GH / s s výkonom 55mW / GH. Bitfury prevádzkuje ťažobnú farmu v Gruzínsku, kde Wu ohlásil nový Bitmain čip.

,,Bitfury sa zameriava na všetky faktory vrátane efektívnosti čipov, optimálnej distribúcie energie, chladenia a rýchlosti vývoja pri navrhovaní nášho ťažiarskeho hardvéru,“ povedal Valery Vavilov, generálny riaditeľ spoločnosti Bitfury. ,,Myslíme si, že to povedie k riešeniam, ktoré prinesú najlepšiu návratnosť investícií našim zákazníkom — bez ohľadu na veľkosť ASIC čipov.“

Zdá sa, že v reakcii na povesti medzi analytikmi, že spoločnosť Bitmain bola vystavená riziku straty svojej dominantnej priemyselnej pozície z dôvodu oneskoreného technologického vývoja, spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že nový BM1391 čip odráža ,,silu“ Bitmain výskumného a vývojového oddelenia a ďalej konsoliduje 70-percentný podiel spoločnosti na trhu.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...