Sledujte nás aj na

Burza cenných papierov The Chicago Board Options Exchange (CBOE) naznačila, že by mohla do svojich súčasných obchodov s Bitcoin futures pridať ďalšie deriváty súvisiace s kryptomenami.

Bitcoin futures kontraktom sa darí

Bitcoin futures kontrakty boli spustené v polovici decembra 2017 a doteraz sa im podarilo dosiahnúť veľký úspech. Počet kontraktov obchodovaných na CBOE presahuje 6,000, čo sa premieta do desiatok miliónov amerických dolárov.

Podľa ich tohtoročného februárového vyhlásenia objem obchodovania so všetkými CBOE futures dosiahol takmer 10 miliónov kontraktov, čo je o 84,3% viac ako hodnota zaznamenaná vo februári 2017. Bitcoin futures kontrakty významne prispeli k tomuto číslu.

Chris Concannon, prezident CBOE, povedal na konferencii Futures Industry Association na Floride :„Digitálne meny sú tu a zostanú“

Rozšírenie ponuky kryptomenových futures

Ed Tilly, generálny riaditeľ spoločnosti Concannon a CBOE, ktorý sa tiež zúčastnil na podujatí, nešpecifikoval presne aké digitálne meny jeho spoločnosť zvažuje pridať do svojho portfólia. Uviedol, že výber bude závisieť od požiadaviek zákazníkov a regulačných orgánov.

CBOE spustila svoje Bitcoin futures asi týždeň pred CME, ktorá je jej hlavným konkurentom na trhu s futures kontraktmi. Tieto dve spoločnosti priviedli Bitcoin bližšie k profesionálnym a tradičným investorom na Wall Street, čo malo za následok zvýšenie ceny Bitcoinu.

CME rozširovať portfólio nebude

Narozdiel od CBOE, konkurenčná spoločnosť CME nemá záujem rozširovať svoje portfólio o produkty súvisiace s kryptomenami. Generálny riaditeľ Terry Duffy povedal vo februári, že sa neponáhľa s pridávaním ďalších kryptomenových futures alebo iných kontraktov.

Zdroj : cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...