Sledujte nás aj na

S viac ako 1600 kryptomenami na trhu sa investori zameriavajú na sľubnejšie kryptomeny so svetlou budúcnosťou a tie, ktoré by riešili skutočné problémy a mali uplatnenie. Medzi takéto kryptomeny patrí aj Cardano (ADA), ktoré sa radí medzi 10 najsilnejších altcoinov.

Cardano sa za relatívne krátku dobu stalo obľúbenou alternatívou k investovaniu. Podľa súčasnej trhovej kapitalizácie je táto kryptomena na ôsmej priečke najsilnejších kryptomien. Cena Cardano však dlhodobo klesá, čo znepokojilo nejedného investora. Tento vývoj však pritiahol pozornosť vývojárov, ktorí sa o to viac začali snažiť, aby si investorov udržali.

Zopár faktov o Cardano

Fanúšikovia Cardano (ADA) vedia, že táto kryptomena je založená na inteligentných zmluvách (smart kontraktoch). Existuje niekoľko platforiem pre inteligentné zmluvy, no mnoho používateľov preferuje ADA kvôli rýchlym transakciám, anonymnému a bezpečnému prostrediu. Je pravda, že Cardano zdieľa niektoré vlastnosti so svojim priamym konkurentom Ethereum, avšak to len preto, lebo sa ADA snaží vyplniť dieru na trhu. Cardano sa odlišuje od konkurenčných blockchain platforiem s podobným účelom aj tým, že táto technológia je prvým projektom, ktorý vznikol z vedeckej filozofie založenej na akademickom výskume.

Existuje niekoľko decentralizovaných platforiem, ktoré ponúkajú zvýšenú mieru súkromia a ADA je jednou z nich. S postupným zintenzívňovaním tlaku regulátorov a predpisov sa používatelia kryptomien s nádejou obracajú na anonymné meny. Treba však podotknúť, že narozdiel od bežného presvedčenia, že predpisy poškodzujú platformy digitálnych mien, tie isté predpisy tradiční investori vítajú s otvorenou náručou, pretože ich chránia od podvodov na niekoľkých úrovniach.

Cardano na svojej platforme využíva programovací jazyk Haskell, ktorí mnohí odborníci na kybernetickú bezpečnosť považujú za jeden z najbezpečnejších programovacích jazykov. Použitie Haskellu zabezpečuje, že na sieti nedôjde k narušeniu bezpečnosti, a zároveň sa tento jazyk stará o to, aby sa nevyskytli žiadne zlyhania blockchainu. Navyše táto technológia umožňuje flexibilitu celej siete a prispôsobenie predpokladaného prílevu transakcií v akomkoľvek čase.

Pred nedávnom sme mohli vidieť, ako Bitcoin a hlavne jeho používatelia trpeli veľkými transakčnými poplatkami (rádovo v desiatkach dolárov) a dlhou čakacou dobou pri realizácii transakcie. Škálovanie je jedným z najväčších problémov blockchainu a kryptomien. Vývojári Cardano však nenechali nič na náhodu. Systém používa technológiu Haskell, aby sa zabránilo opakovaniu chýb, s ktorými sa potýkajú kryptomeny prvej a druhej generácie. Z tohto dôvodu sa o Cardano vraví aj ako o kryptomene novej tretej generácie.

Vedúci vývojového tímu Charles Hoskinson avizoval, že pohodlie pre používateľov je na prvom mieste a preto vývojári usilovne pracujú na zabezpečení hladkých transakcií v reálnom čase.

Postavenie Cardano na trhu

Celý kryptomenový trh už niekoľko týždňov sužuje silná recesia a ani Cardano nie je výnimkou

ADA sa v čase písania článku predáva za $0.153277. Trhová kapitalizácia tesne pod $4 miliardy predstavuje veľký priestor pre investorov zachytiť ADA na nízkej cene, kým sa trh opäť prebudí.

Vývoj ceny ADA za posledný mesiac.

To, že sa ADA obchoduje pod $0.50, predstavuje výborný vstupný bod pre dlhodobú pozíciu bežného investora. Fakt, že ADA ako aj celý trh je v červených číslach je vhodnou príležitosťou pre nákup lacnejších kryptomien s pozitívnou vyhliadkou do budúcna. Navyše s postupným plnením stanovených cieľov a uvoľňovaním aktualizácii môžeme očakávať v budúcnosti rast ceny ADA.

Záver

Dianie okolo Cardano sa momentálne plne sústredí na analyzovanie blockchainu v testovacej sieti. Vývojársky tím sľúbil investorom bezchybnú platformu po spustení main net-u (hlavnej siete). V druhom kvartáli 2018 sa očakáva príchod aktualizácie Shelley, ktorá zavedie mnoho zmien a noviniek ako decentralizáciu siete alebo stakepoool ťaženie pomocou PoS (proof-of-stake) systému. Cardano momentálne nevyužíva celý svoj potenciál. Avšak implementácia nových funkcií a oznámenie nových spoluprác bude predstavovať silný rastový impulz pre túto kryptomenu.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: cryptorecorder.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...