Sledujte nás aj na

Digitálna mena Cardano (ADA) zaznamenala na ázijskom trhu silný rast, kde sa s ňou obchodovalo viac ako s konkurenčnou kryptomenou EOS. Dá sa povedať, že sa ADA začalo konečne revitalizovať. ADA totižto vzrástlo cez noc o 22% na $0.26, čo je síce ešte rozumne nízka cena, ale cena sa tak odrazila od nedávneho dna a stúpla o viac ako 74% za týždeň.

Čo stojí za „ťahačom“ ADA ceny?

Neexistuje lepší impulz pre rast ceny kryptomien, ako správy, že popredná burza ju zalistuje alebo rozšíri s ňou možnosti obchodovania. Takže keď dnes ráno burza Binance oznámila na svojej webovej stránke novinku, znamenalo to pre Cardano tak dlho očakávaného ťahúňa ceny. Cardano už je zalistované na burze Binance, ale donedávna bolo obchodovanie možné len za BTC a ETH. 17. apríla burza oznámila, že zavedie nové menové páry, a to: ADA/BNB a ADA/USDT. BNB je vlastná mena burzy Binance a USDT je symbol pre Tether, kryptomenu fixovanú na americký dolár. Obchodníci na burze tak získajú väčšiu flexibilitu a možnosti pre kúpu a predaj ADA meny. Takáto správa je vždy vynikajúcou pre hociktorú kryptomenu, ktorá sa potrebuje vymaniť od Bitcoinu (BTC).

Cardanu sa po dlhšej dobe darí

Pre kryptomenu Cardano bol rok 2018 pomerne drsným rokom. Zo svojho maxima ku dňu 4. január ($1.26) spadlo 18. marca na veľmi nízku cenu, a to iba $0.13. To predstavovalo stratu takmer 90 % za menej ako tri mesiace. Cardano dokonca bolo jedno z najhoršie si vedúcich kryptomien na trhu za obdobie marca.

Coinmarketcap informoval, že predaj tokena vzrástol o 24%. V objeme obchodov vedie Južná Kórea a burza Upbit so 65 % obchodmi, druhá je burza Binance s 20% objemom obchodov, avšak s novými pármi na trhu sa pravdepodobne objem obchodov ešte zvýši. Objem obchodovania za 24 hodín vyskočil o takmer 300% za 24 hodín z okolo $190 miliónov na $813 miliónov. Momentálne sa denný objem obchodovania u ADA pohybuje na úrovni $621,907,000 a cena je približne $0.255. Cardano je na burze Binance tretím najviac obchodovaným digitálnym aktívom hneď po Verge (XVG).

Vývoj ADA za posledný týždeň.

 

Od 16. apríla sa ADA začal obchodovať aj na vedúcej čínskej burze Huobi Pro, čo jej tiež pridalo na atraktívnosti.

Za úspechom môže stáť aj partnerstvo s Emurgo projektom, ktorého misiou je pomôcť integrovať biznis do Cardano blockchain ekosystému.

Sľubná budúcnosť pre ADA

V tomto bode nádej na zotavenie ADA stále silnie. ADA tak zostáva sľubným aktívom, keďže sa ešte môže rýchlo vyšplhať hore v rebríčku celkovej trhovej kapitalizácie, kde sa momentálne nachádza na 7. mieste. Časom by mohol nahradiť momentálne vedúce meny ako Litecoin (LTC). Na začiatku bolo ADA neznáme aktívum, ktoré vzišlo z ICO fázy a dlho si držalo cenu na $0.03, než nečakane začalo rásť a dostalo sa do top 10 kryptomien.

Na teraz môže ADA očakávať ešte nejaký ten zisk vďaka svojej aktuálne hybnej sile a pozitívnym správam v médiach. Očakávania Cardano 1.2 verzie – Shelley, ktorá zavedie mnoho zmien a noviniek ako decentralizáciu sietestakepoool ťaženie pomocou PoS (proof-of-stake) systému, môžu ešte viac zvýšiť expozíciu projektu.

Zdroj: newsbtc.com, cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...