Sledujte nás aj na

Prednedávnom sme Vás informovali o tom, že predstaviteľ kryptomeny Cardano komunikoval so zakladateľom TRONu ohľadom možnej spolupráce. Avšak TRON nie je jediný potenciálny partner pre Cardano. Charles Hoskinson, zakladateľ kryptomeny Cardano sa stretol s predstaviteľmi technologického giganta Google, ktorí ho pozvali na diskusiu ohľadom možnej spolupráce.

Len pred pár dňami si na sociálnej sieti predstavitelia Cardano a TRONu vymienali tweety ohľadom možnej spolupráce za účelom vytvorenia najlepšieho technologického blockchain riešenia pre TRON. Kryptofanúšikov virtuálnej meny Cardano však teraz nadchla odlišná správa, a to stretnutie zakladateľa Cardano, Charlesa Hoskinsona s  predstaviteľmi Googlu.

Cardano a Google

Charles Hoskinson prijal pozvanie od spoločnosti Google. Na tomto stretnutí obe spoločnosti predložili rôzne technologické riešenia, ktoré by mohli pomôcť obidvom podnikom. Podrobnosti o stretnutí zatiaľ zverejnené neboli, no Hoskinson kryptokomunitu uistil, že budú zverejnené v dostatočnom časovom predstihu. V rámci stretnutia mal Hoskinsom aj prednášku. Generálny riaditeľ spoločnosti IOHK predniesol úvod a základnú funkčnosť Cardano. Spomenul tiež pokročilý algoritmus od Cardano (ADA) známy ako Ouroboros.

Podrobnejšie o Cardano sa dočítate v našom článku tu.

Hoskinson dodal, že v súčasnosti prebieha intenzívne testovanie skúšobnej siete, pomocou ktorého sa snažia zachytiť a opraviť všetky chyby aby spustenie mainnetu prebehlo hladko a bez komplikácií.

Charles Hoskinson, zakladateľ Cardano.

Výhoda Cardano oproti Ethereu

V londýnskej pobočke Google mnohí krypto a technologickí nadšenci počúvali prednášku Charlesa Hoskinsona. Hovoril o budúcnosti kryptomien, špeciálne sa venoval kryptomene Cardano. Na tomto stretnutí padlo aj mnoho otázok. Jeden z prítomných sa Hoskinsona spýtal, ako Cardano plánuje predbehnúť Ethereum, ktorý má v súčasnosti v kryptosfére obrovské zázemie a teda aj výhodu.
Hoskinsom na túto otázku odpovedal:

Viete koľko vývojárov využíva na písanie Ethereum kódu programovacie jazyky Java, C++ alebo Go? Žiaden. Ethereum totiž tieto jazyky nepodporuje. Na Ethereum blockchaine sa dokonca aplikácie napísané spomenutými jazykmi ani nedokážu spustiť. Ak sa pozrieme na najpopulárnejších 10 jazykov, žiaden z nich Ethereum nepodporuje. Ak chcú vývojári využívať Ethereum, musia sa naučiť nový jazyk, používať nové nástroje. Cardano je úplne iný prípad. Náš blockchain je plne kompatibilný.

Cardano je open-source, decentralizovaný projekt verejného blockchainu, ktorý je poháňaný svojou natívnou kryptomenou nazývanou ADA. Cardano sa stabilne nachádza v top desiatke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Cardano blockchain bude obsahovať a využívať smart kontrakty takým spôsobom, ktorý nebol doposiaľ vyvinutý, čo z neho robí lepší a inovatívnejší blockchain protokol. Predtým, než začal byť vyvíjaný si prešiel Cardano projekt značným vedeckým výskumom a hodnotením zo strany vedeckých pracovníkov a matematikov po celom svete.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...