Sledujte nás aj na

Konferencia C3 Crypto Conference úspešne odštartovala svoj prvý deň. Na celkom preplnenom výstavisku, v unikátnych priestoroch Station Berlin, diskutovali vystavovatelia, investori a nadšenci z krypto scény o inováciách, víziách a budúcnosti.

Dennis Weider, zakladateľ a organizátor konferencie C3, privítal účastníkov a predstavil vzrušujúci deň rozmanitých panelových diskusií, workshopov a príležitostí pre vytváranie nových kontaktov.

„Usporiadali sme túto udalosť, aby sme spojili scénu a posunuli ju dopredu. Človek môže doslova cítiť túto myšlienku vznášať sa nad nami,“ vysvetlil zakladateľ Dennis Weider.

Vizionárske témy pre krypto-scénu boli prispôsobené pre divákov prostredníctvom rôznorodého mixu panelov, stánkov a workshopov. Na konferenčnom javisku sa odborníci zaoberali otázkami budúcnosti. Celá konferencia sa nesie v duchu zamerania sa na budúcnosť  krypto odvetvia.

Najdiskutovanejšie témy boli budúcnosť blockchainu a jeho relevantnej integrácie, budúcnosť zábavného sektoru, budúcnosť peňazí či postavenie žien v blockchainovom svete. Rôzne panely predstavili renomovaných odborníkov ako Axel Hesse, zakladateľ streamingovej aplikácie VYDA, aby sa podelili o svoje poznatky. Na výstavisku predstavovalo svoje vízie účastníkom podujatia viac ako 40 vystavovateľov. Medzitým sa nadšenci vzdelávajú na rôznych workshopoch v témach, ako je napríklad škálovanie Bitcoinu.

Budúcnosť zábavy

Medzi prvé a určite najzaujímavejšie panelové diskusie prvého dňa konferencie patril panel s názvom Budúcnosť zábavy. Odborníci z tejto oblasti diskutovali o zmenách, ktoré čakajú televíziu ako takú a spolu s tým aj zmenu životného štýlu vytvoreného okolo televíznych prijímačov.

Účastníci diskusie boli Stefan Schulz, Axel Hesse, Jan Phillip Hofste, Hendryk Hey, a Sebastian Deyle a Daniel Girdea. Tieto mená nepoznajú mnohí, ale odporúčame sa na ne a na projekty, ktoré zastrešujú pozrieť. Títo páni majú veľmi zaujímavé predstavy o tom, ako by budúcnosť zábavy mohla vyzerať, a čo je hlavné, niektorí už majú v rukách aj prvé prototypy.

Panelová diskusia o budúcnosti zábavy

Budúcnosť, nie len domácej zábavy, bola zameraná najmä na virtuálnu a rozšírenú realitu – Virtual a Augmented Reality. Nasadíte si špeciálne okuliare a slúchadlá a ste napríklad na Vašom obľúbenom koncerte. To sme si vyskúšali na vlastnej koži v stánku projektu concertVR a musíme konštatovať, že to bol úžasný zážitok.

Veľký dôraz bol tiež kladený na odmeňovanie divákov.

Dnes keď pozeráme film, sme ustavične otravovaní reklamami, za ktoré televízie inkasujú obrovské peniaze. No tieto peniaze im zarábajú diváci a títo nikdy z toho neuvidia ani cent. Je načase vrátiť niečo naspäť.

Budúcnosť peňazí

Diskusia na tému budúcnosti peňazí sa začala otázkou, čo podľa účastníkov nebude budúcnosť peňazí. Všetci sa jednohlasne zhodli, že budúcnosť peňazí určite nebude jedna jediná kryptomena, nebude to ani klasická hotovosť či fiat.

Účastníci diskusie na tému budúcnosti peňazí

Zazneli aj hlavné dôvody vzniku kryptomien, a to konkrétne vyhnúť sa vládam, hraniciam, sprostredkovateľom a mimoriadnym transakčným nákladom. Rovnako sem patrí aj vysoká bezpečnosť a zabránenie falšovaniu.

Žijeme v digitálnej dobe. Potrebujeme do tejto doby preniesť aj naše peniaze.

Pri peniazoch a ich ukladaní však potrebujete tomu, kto spracováva Vaše úspory dôverovať. Momentálne dôverujeme najrôznejším finančným inštitúciám. Toto sa musí zmeniť. Po takýchto zmenách volali diskutujúci a diváci plne súhlasili. Samozrejme nás čaká dlhá cesta, cesta, ktorá vedie cez ustavičné vzdelávanie všetkých generácii o možnostiach, ktoré nám kryptomeny prinášajú.

Tento panel bol ukončený otázkou: Môže byť inštitucionálna dôvera nahradená dôverou v technológiu?Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...