Sledujte nás aj na

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Google, Eric Schmidt, odhalil, že je fanúšikom blockchain technológií a digitálnych mien. Konkrétne sa odkazuje na Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Aj veľké mená z technického odvetvia vidia obrovský potenciál v tejto novej vzrušujúcej sfére. Niet pochýb o tom, že sme na začiatku úplne novej revolúcie.

Ex-predseda spoločnosti Google, miliardár Eric Schmidt, povedal počas podujatia s ekonómom Tylerom Cowenom, ktorý organizuje spoločnosť Village Global v San Franciscu, že Ethereum môže byť „silnou platformou“, ktorej doteraz nevyužitý potenciál môže nabrať nevídané rozmery.

Ethereum a jeho obrovský potenciál

Vo vyčerpávajúcom rozhovore sa Schmidt venoval otázke budúcnosti technológií ako takých, reformám správy a riadenia spoločnosti, postupov pri náboroch do Googlu a nového rozdelenia internetu.

Hovoril aj o blockchain technológii, o ktorej povedal, že je „verejne nadhodnotená, ale jej technické využitie je značne podhodnotené“.

Povedal:

„Blockchain je vzrušujúca a potrebná technológia pre Bitcoin a iné meny a je to skvelá platforma pre súkromné bankové transakcie, pri ktorých si ľudia navzájom nedôverujú.“

Poznamenal tiež, že najzaujímavejšie veci, ktoré sa práve v kryptosfére dejú, sú začiatky vytvárania a spúšťania decentralizovaných aplikácií. Najzrejmejším príkladom v tomto smere je pre neho jednoznačne Ethereum.

Dodal:

„Ak sa Ethereu podarí zaistiť spôsob globálnej synchronizácie týchto decentralizovaných aktivít, stane sa platformou číslo jedna. A to predstavuje skutočnú inováciu.“

Mnohí isto súhlasia, že Vitalik Buterin by sa s týmto názorom vedel stotožniť. Je zrejmé, že Ethereum ako platforma potrebuje ešte čas kým bude plne pripravená. Potrebuje spraviť krok späť, prehodnotiť svoje smerovanie a implementovať poznatky vychádzajúce z dlhodobého výskumu spoločnosti Ethereum Foundation. Jedno je isté, Ethereum má za sebou skvelú komunitu ochotnú tvrdo pracovať na dosiahnutí vytýčených cieľov.

Ethereum Devcon4 v Prahe: Serenity, decentralizovaná revolúcia a úžasná komunita!

Zdá sa, že Schmidt má pravdu, keď poukazuje na to, aké dôležité je sledovať prebiehajúci vývoj a odvetvia, ktoré môže Ethereum kompletne inovovať. Zastáva názor, že ak ETH vývojári nájdu spôsob, ako implementovať technológiu blockchain na nových a vyšších či neprebádaných úrovniach, potom by sa mohla ukázať ako skutočný prínos pre ľudstvo.

Je však zaujímavé, že Eric Schmidt patrí aj medzi fanúšikov a skorých osvojiteľov Bitcoinu. V roku 2014 chválil vtedy „škandalóznu kryptomenu“ ako jedinečný technologický pokrok s obrovským potenciálom.

Schmidt potom povedal:

„Bitcoin je pozoruhodný kryptografický úspech a schopnosť vytvárať niečo, čo nie je duplikovateľné v digitálnom svete, má obrovskú hodnotu.“

Schmidt je podľa jeho slov zarytým zástancom Bitcoinu už od roku 2014. Prvýkrát mu ho predstavil Julian Assange. ktorý mu údajne poradil, aby investoval do BTC, pretože by mohol byť v budúcnosti veľmi cenný.

Schmidt, ktorého majetok sa pohybuje v desiatkach miliárd dolárov, uviedol, že sa do tejto sféry nepridal kvôli peniazom, ale údajne bol fascinovaný obrovským potenciálom technológie samotnej.

V spoločnosti Coinbase rovnako panuje optimizmus

Coinbase CTO, Balaji Srinivasan, sa nedávno taktiež vyjadril v podobnom duchu. Uviedol, že kryptomeny vstupujú do technologického mainstreamu.

Srinivasan, ktorý je veľkým investorom rizikového kapitálu a hlavným technologickým poradcom spoločnosti Coinbase, poznamenal, že blockchain a kryptomenové technológie sa rýchlo stávajú normou medzi spoločnosťami v Silicon Valley.

Vo svojom tweete Srinivansan uviedol mená mnohých veľkých hráčov, ktorí uvažujú o zavedení blockchainov do svojich produktov.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...