Sledujte nás aj na

Stablecoin Tether bol doteraz jediným stablecoinom v ponuke na burzách Bitfinex a Ethfinex. Odteraz bude Tether súťažiť so zdanlivo podobnými kryptomenami, USD Coinom, TrueUSD, Paxos a Gemini USD.

Podľa správy na Bitfinex blogu z 4. decembra, burzové platformy Bitfinex a Ethfinex zalistujú ďalšie 4 stablecoiny: USD Coin, TrueUSD, Paxos a Gemini USD. Všetky 4 kryptomeny budú obchodovateľné oproti americkému doláru. Bitfinex spravil tento krok na základe svojho vyhlásenia, že chce vytvoriť „vysoko kvalitné a nestranné miesto pre každý ekosystém a zákazníka“.

Bitfinex v novembri citoval svoju vlastnú misiu pri príležitosti pridania Tether (USDT/USD a EURT/EUR) obchodných párov, a to ponúkať agnostickú obchodnú platformu. USDT aj EURT sú pri tom varianty kryptomeny Tether, pričom jedna odráža hodnotu amerického dolára a druhá eura. Pridaním nových stablecoinov odbočila burza Bitfinex zo svojho pôvodného úmyslu, no vyšla tak v ústrety svojím zákazníkom. A určite je to aj obranný mechanizmus voči podobným pádom, aký zachvátil nedávno práve USDT.

Po Tetheri prišiel boom stablecoinov viazaných na USD

Tether, ktorý vznikol v roku 2014 bol niekoľko rokov jediným stablecoinom ponúkajúci obchodníkom možnosť rýchlej zámeny medzi rôznymi burzami s výhodou stability amerického dolára. Po Tetheri nasledoval boom v roku 2017 a trh so stablecoinmi sa rýchlo rozrástol o 5 ďalších, už spomínaných alternatív. Tether si získal najväčšiu obľubu, keďže ako jediný si viedol celkom dobre a naozaj fungoval.

Predstavuje Tether tikajúcu bombu pre celý kryptomenový trh?

Dopyt po stablecoinoch stále existuje, aj napriek ich krušnej histórii

Stablecoiny boli v tomto roku často skloňovanou témou v médiách, a to najmä pre ich neschopnosť udržať si paritu s americkým dolárom. V októbri ceny stablecoinov ako Gemini Dollar, USD Coin, TrueUSD a Paxos Standard Token, prekročili svoju paritu s dolárom. V tom istom čase sa hodnota Tetheru, ktorý vlastní výkonný riaditeľ Bitfinex, Jean-Louis van der Velde, prepadla pod úroveň $0.92.

V tej dobe sa veľa špekulovalo okolo pádu ceny USDT. Niektorí sa domnievali, že pád ceny mohol mať niečo spoločné so vzťahom Tetheru k Bitfinexu, nedostatkom likvidity alebo so všeobecnou nedôverou zo strany zákazníkov.

Výskum tvrdí, že cena Bitcoinu bola manipulovaná pomocou USDT

V júni tohto roka výskumný dokument publikovaný na univerzite v Texase, v Austine načrtol, že „subjekty spojené s Bitfinexom“ používali Tether na nákup Bitcoinu keď boli ceny nízke, najmä za účelom manipulovania trhu. Obavy nad spoločnosťou Bitfinex a jej stablecoinom sa v októbri zvýšili, keď sa začali šíriť správy, že Bitfinex bol v stave platobnej neschopnosti a bez bankových služieb, a  že nemal dostatočnú hotovosť na zálohovanie Tethera.

Burza Ethfinex nebola až tak kritizovaná, vzhľadom na fakt, že do septembra bežala len jej beta verzia.

Zdá sa, že aj napriek cenovej volatilite a obavám investorov, Bitfinex stále vidí silný dopyt po ponuke stablecoinov na  svojich platformách.

Momentálne si Tether drží svoju paritu oproti americkému doláru a je tesne nad hodnotou $1.01. Takisto si vedú TrueUSD a USD Coin, Paxos a Gemini USD.

Zdroj: ethnews.com



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...