Sledujte nás aj na

Binance, jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete sídliaca v Hong Kongu nedávno oznámila, že znižuje poplatky spojené s výberom Bitcoinu o 50%. V zápätí na to sa k tomuto kroku pridala aj burza Kraken.

Na burze Binance sa denne obchoduje s kryptomenami v hodnote približne $1.1 miliardy (v čase písania článku). Na svojom Twitteri sa vyjadrili, že zmeny v poplatkoch za výber BTC sú platné okamžite a nová suma za tento výber je odteraz 0.0005 BTC.

Krátko na to sa k rovnakému kroku uchýlila aj burza Kraken, na ktorej sa denný objem obchodov pohybuje medzi $190 až $280 miliónmi. Na svojom Twitteri potvrdili to isté a pridali k tomu aj zníženie poplatkov spojených s výberom Bitcoin Cash (BCH). S okamžitou platnosťou sa poplatky menia na 0.0005 BTC za výber Bitcoinu a 0.0001 BCH za výber Bitcoin Cash.

Adopcia SegWitu postupne narastá

Možnosť znižovať BTC a BCH poplatky prichádza so zvyšujúcou sa implementáciou SegWitu. Minulý mesiac ohlásili plnú SegWit podporu ďalší dvaja giganti na poli kryptomenových búrz, a to Coinbase a Bitfinex. Hlavnými významnými zmenami, ktoré prechod na SegWit prinesie, je spomínané zníženie transakčných poplatkov a zvýšenú rýchlosť transakcií, povedal Dan Romero, viceprezident a generálny riaditeľ Coinbase.

Dan Romero sa v príspevku na blogu Coinbase vyjadril, že spoločnosť je nadšená potenciálom, ktorý technológia SegWit prináša a dodáva:

„Nové technológie, ktoré vyžadujú SegWit, ako Lightning Network, majú potenciál výrazne zvýšiť použiteľnosť Bitcoinu ako platobnej siete a priniesť zákazníkom vyššiu pridanú hodnotu.“

Minulý rok bol navrhovaný upgrade SegWit2x zrušený po tom, čo v komunite stratil širokú podporu. Avšak nadšenci a podporovatelia Bitcoinu si stále nie sú istí tým, ako najlepšie zvýšiť efektivitu siete. Koncom minulého roka, ale aj počas posledných mesiacov zaznamenali transakčné poplatky nárast na približne  $20. V dôsledku frustrácie z týchto transakčných nákladov neustále vznikajú nové forky práve Bitcoinovej siete na čele s Bitcoin Cash. SegWit mierne zvyšuje veľkosť bloku, čím pomáha zvyšovať počet transakcií v každom bloku a rýchlejšie spracovávať transakcie.

SegWit pomáha znižovať veľkosť Bitcoinových transakcií. Toto zlepšuje celkovú transakčnú kapacitu siete a malo by tiež pomôcť znížiť poplatky, ktoré platia zákazníci pri týchto transakciách.

Postupne sa dá očakávať, že s narastajúcou podporou pre SegWit medzi poprednými kryptomenovými burzami sa stane rýchle spracovanie transakcií s nízkymi transakčnými poplatkami každodennou realitou aj v Bitcoin sieti. Toto by samozrejme bolo krátkodobým riešením. Keďže záujem o Bitcoin a kryptomeny narastá a každý deň vstupujú do tohto priestoru noví investori, poplatky za transakcie by mohli v konečnom dôsledku opäť narásť. Nielen v prípade Bitcoinu, ale aj ostatných kryptomien ostáva stále veľa toho, čo treba implementovať, otestovať a nasadiť do prevádzky. S narastajúcou podporou pre SegWit však môžeme konečne vidieť reálne výsledky a zdá sa, že pre Bitcoin ekosystém to má a bude mať pozitívny dopad.

 Zdroj: ethereumnewsworld.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...