Sledujte nás aj na

Jednu z najstarších kryptomenových búrz, Bitstamp, údajne plánuje odkúpiť juhokórejská herná spoločnosť Nexon. Podľa správ z Business Insider (BI) sa k tejto téme vyjadrili traja ľudia, ktorí sa majú podieľať na tomto obchode. Práve herná firma z Južnej Kórey je v tzv. postavení „pol position“ na to, aby burzu Bitstamp nadobudla. Na základe vyjadrení dvoch ľudí z tejto trojice by sa cena mala pohybovať okolo $350 miliónov. Bitstamp je najstaršou prežívajúcou burzou a taktiež jedinou licencovanou burzou v Európe.

Bitstamp bola založená v roku 2011 s hlavnou pobočkou v Luxembursku. Má 3 milióny registrovaných účtov a 500,000 aktívnych účtov, povedal pre Business Insider CEO Bitstampu ešte v januári. Táto burza, ktorá má ako jediná licenciu pre Európsky trh je 13-tou najväčšou burzou na svete. V utorok jej 24 hodinový objem obchodov predstavoval $246 miliónov. Spotová cena Bitcoinu na Bitstamp je jednou z hodnôt používaných pre výpočet ceny Bitcoin future firmou CME Group.

Nikto sa ešte nechce vyjadrovať k predaju

Traja spomínaní ľudia nechcú byť zatiaľ menovaní, pretože nie sú autorizovaní rozprávať o tejto téme. Situácia je zatiaľ nejasná a od dohody by sa mohlo odstúpiť. Dvaja z týchto ľudí prezradili pre BI, že burza Bitstamp už bola v nejednom predajnom procese, avšak k obchodu nedošlo.

Hovorca pre Nexon Japonsko povedal:

Nemôžeme to ani potvrdiť, ani vyvrátiť.

Hovorca pre Bitstamp povedal:

Nie som v pozícii, aby som sa k danej téme vyjadril. Prosíme vás, aby ste i naďalej sledovali situáciu a čakali na oficiálne vyhlásenie z našej strany, čo sa týka vašej otázky.

Nexon ako favorit

Skupina Nexon bola založená v roku 1995 so špecializáciou na PC a mobilné hry. Spoločnosť vyvinula hry ako kórejskú a japonskú verzie Counter Strike a kórejskú verziu futbalovej hry FIFA Online. Spoločnosť je zalistovaná na burze Tokyo Stock Exchange s trhovou kapitalizáciou $12.7 miliardy.

Ak sú tieto správy pravdivé, Bitstamp sa predá o $50 miliónov lacnejšie ako údajne zaplatila firma Circle za US kryptomenovú burzu Poloniex, ktorú nadobudla začiatkom tohto roka. Pri najmenšom je to zaujímavé, keďže Bitstamp má pravidelne lepšie hodnotenie v denných objemoch obchodov a taktiež má dobré vzťahy s bankami, nevyhnutné na ponuku fiat obchodovateľných párov.

Pre Nexon to nebude prvá akvizícia kryptomenovej burzy. Podľa CCN správ, spoločnosť kúpila väčšinový podiel z Južno kórejskej burzy Korbit ešte v Septembri a to za $150 miliónov.

Čo to znamená pre Bitstamp?

Takáto kúpa by nepochybne priniesla vynikajúcu návratnosť investícií pre investorov spoločnosti Bitstamp. Kryptomenový hedžový fond Pantera Capital, poskytol v roku 2013 spoločnosti finančné prostriedky vo výške $10 miliónov v rámci financovania start-upu. Spoločnosť svoj majetok dodatočne zhodnotila o ďalších $2.4 miliónov vďaka crowfunding kampani zo začiatku roka 2017.

Burza Bitstamp zaznamenala obrovský nárast za posledný rok, čo sa týka zamestnancov a nových účtov. Podľa CEO Nejc Kordič, ktorý sa vyjadril pre BI, v decembri sa denne prihlásilo až 100,000 nových užívateľov. To sa odzrkadlilo na čase verifikácie účtu, ktorý trval skoro mesiac.

Regulačné orgány v Južnej Kórei ešte nedávno chceli zakázať obchodovanie s Bitcoinmi, ale vo februári upustili od ich zámeru a pristúpili k podpore „normálneho“ kryptomenového obchodovania, tak ako uvádza správa z Bloombergu.

Zdroj: ccn.com, businessinsider.inZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...