Sledujte nás aj na

Pokiaľ plánujete robiť kryptomenové zámeny alebo swapy, možností je veľa. Väčšina ľudí použije centralizovanú burzu, ako Binance, no existujú aj iné možnosti, ako využitie neburzových služieb ako Flyp.me. Čo sa týka súkromia, rýchlosti a hodnoty peňazí, majú obidva modely svoje výhody a nevýhody. Nasledujúci prieskum sa zameriava iba na túto analýzu s cieľom určiť, ktorý mechanizmus výmeny ponúka najlepšiu hodnotu za vynaložené peniaze.

Poznajte svoje možnosti pri častých zámenách medzi kryptomenami

V prípade, že si zamieňate kryptomeny za hotovosť alebo tak robíte medzi jednotlivými kryptomenami, každý ušetrený Satoshi poteší. Platí to najmä pre ľudí, ktorí sú mesačne vyplácaní v kryptomenách, no sú nútení používať aj fiat meny (konvenčné meny), aby tak pokryli náklady na živobytie. Niektorí ľudia, ktorí sú  napríklad vyplácaní v Ethereu (ETH), si ho najprv zamenia za Bitcoin (BTC) a až následne predajú.

Rozhodli sme sa teda zistiť, ktorá služba je pre zámenu kryptomien najvýhodnejšia. Na účely tohto prieskumu budeme pri zámenách malých hodnôt využívať konverziu z ETH do Bitcoin Cash (BCH) ($100) a pre veľké hodnoty bude zámena ETH do BTC ($2,000).

Malá zámena

Náš prvý fiktívny kryptonadšenec dostal zaplatené $100 v ETH, čo sa rovná 0.49 ETH v čase písania článku. ETH si chce zameniť za BCH, pretože z nejakého dôvodu chce platiť práve v mene BCH. V tomto prípade budeme ignorovať transakčné poplatky burzy, keďže sú okolo 4-och centov, čo je zanedbateľné.

  • Pri uskutočnení zámeny v rámci burzy Binance, dostaneme 0.236 BCH (zahrnutý je aj poplatok burzy za výber).
  • Uskutočnenie zámeny cez Changelly nám dá 0.23482 BCH. 

V tomto prípade pri použití kryptomenovej burzy dostanete o 0.00118 BCH viac, čo je približne (ne)zanedbateľných $0.60. Rozdiel je v podstate veľmi malý, ak zvážime, že sme zamieňali len kryptomeny v hodnote $100.

Veľká zámena

Náš druhý kryptonadšenec dostane zaplatené $4,000 v ETH a okamžite ich zamení za BTC s cieľom predať nejaké kryptomeny na pokrytie životných nákladov. V čase tohto prieskumu predstavovalo $4,000 zhruba 19.4 ETH. Tak, ako pred tým, aj v tomto prípade ignorujeme zanedbateľné poplatky presunu ETH na kryptomenovú burzu.

Zdroj: Flyp.me

  • Uskutočnenie zámeny cez Flyp.me nám dá 0.62216883 BTC.
  • Uskutočnenie konverzie cez burzu Binance nám dá 0.630679 BTC (po zarátaní poplatku za výber).

Použitím burzy Binance pri aktuálnych cenách dostanete o 0.00851017 alebo $53.35, viac, ako cez Flyp.me. Pri pravidelných  mesačných konverziách tak za rok môžete použitím burzy Binance ušetriť až  $640.20.

Mnohí majitelia kryptomien si však radšej priplatia nejaký ten poplatok, aby tak získali súkromie, ktoré ponúka použitie neburzovej služby. (Binance je jednou z mála centralizovaných búrz, ktorá do čiastky 2 BTC nepožaduje KYC (know your customer = poznaj svojho zákazníka). Avšak nie je známe, ako dlho jej tento model vydrží.

Burzové vs. neburzové swapy?

Vykonané prieskumy sa nedajú navzájom porovnávať, keďže zahŕňajú rôzne nepeňažné burzy (Changelly a Flyp.me) a rôzne konečné meny (BCH a BTC). Demonštrujú však druh výmenného kurzu, ktorý možno očakávať pri porovnávaní peňažnej a nepeňažnej možnosti.

Binance ponúka jasne lepšiu hodnotu, no ako centralizovaná burza má aj svoje nevýhody. Vzhľadom na dodatočné čakanie, ktoré vzniklo pri burzách, ktoré majú tendenciu spracúvať výbery v dávkach, sú časy pri neburzovných službách lepšie.

Rozhliadnutie sa po trhu a možnostiach, by tak malo byť samozrejmosťou ešte pred tým, než každý investor začne obchodovať. Poznajte svoje možnosti a skontrolujte si výmenné kurzy ponúkané danými subjektami, pretože každé Satoshi sa ráta!

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...