Sledujte nás aj na

Kým kryptoburza KuCoin zrušila obchodné páry pre 10 altcoinov vrátane Bitcoin Gold a Mobious, konkurenčná platforma Huobi vytvorila zoznam 32 coinov a tokenov, ktorým v dôsledku nízkej likvidity pohrozila možným delistovaním.

Huobi dvihla varovný prst pre 32 kryptomien

Podľa zverejnenej správy burza označila vybrané kryptomeny symbolom „ST“. Ten má upozorniť obchodníkov na možné riziká spojené s týmito aktívami. Podľa obchodných podmienok kryptoburzy uvedených v článku 16, spadajú do tejto kategórie kryptomeny, ktoré nespĺňajú nasledujúce podmienky:

1. Projektové tímy neaktualizujú štvrťročnú správu včas alebo nedokážu aktualizovať polročné správy dvakrát za sebou podľa plánu. Zároveň ju neposkytnú ani do siedmich dní po tom, čo boli upozornené.

2. V priebehu pätnástich po sebe nasledujúcich dňoch nemá daný obchodný pár priemerný denný objem obchodov väčší ako $50,000.

3.  Projekt sa dopustil závažného porušenia nariadení spoločnosti Huobi.

V oficiálnom stanovisku burzy sa uvádza:

S cieľom podporiť zdravý rozvoj technológie blockchain a chrániť legitímne práva a záujmy investorov, spoločnosť Huobi pravidelne vykonáva komplexné revízie kryptomien v súlade s pravidlami správy tokenov na našej platforme. Podľa výsledkov analýzy z 20. decembra 2018 bolo z dôvodu nedostatočného priemerného denného objemu obchodov vybraných a následne označených symbolom „ST“ 32 kryptomien.

Zoznam ohrozených coinov a tokenov na Huobi:

AppCoins (APPC) Gas (GAS) Matryx (MTX) SALT
BitCapitalVendor (BCV) InvestDigital (IDT) Ost (OST) STN
BnkToTheFuture (BFT) Intelligent Investment Chain (IIC) Propy (PRO) Tierion (TNT)
Datum (DAT) Lunyr (LUN) QuantStamp (QSP) Utrust (UTK)
DigixDAO (DGO) MediShares (MDS) QunQun (QUN) WePower (WPR)
EchoLink (EKO) MyToken (MT) Ripio Credit Network (RCN) XMax (XMX)
Enigma (ENG) Metal (MTL) Raiden Network Token (RDN) ZJLT
Everex (EVX) MedicalChain (MTN) Rate3 (RTE) Zilla (ZLA)

Burza Huobi prináša all-in-one riešenie v podobe vlastného stablecoinu

KuCoin delistoval 10 kryptomien, medzi nimi aj Bitcoin Gold

Minulý týždeň zaviedla podobný postoj aj ďalšia ázijská kryptoburza — KuCoin. Rovnako ako aj v prípade Huobi, KuCoin argumentoval pri delistovaní nízkou likviditou či možným rizikom bankrotu a ukončenia činnosti. K 24.12.2018 tak burza pozastavila všetky vklady ako aj obchodovanie dotknutých aktív. Ich výbery však budú naďalej možné po zatiaľ nešpecifikovanú dobu.

Zoznam delistovaných coinov a tokenov na KuCoin:

Jibrel Network (JNT) Asch (XAS)
WePower (WPR) Bread (BRD)
Modum (MOD) BitClave (CAT)
EthLend (LEND) Mobius (MOBI)
STK (STK) Bitcoin Gold (BTG)

Označenie „Special Treatment“

Kategóriu, respektíve označenie „ST“, čiže „Special Treatment“ (špeciálne zaobchádzanie) využíva viacero kryptomenových búrz. Priraďuje ju aktívam zalistovaným na svojich obchodných platformách, o ktorých má podozrenie, že daný projekt nedodržiava pravidlá stanovené v prevádzkových podmienkach danej burzy.

Počas celého obdobia, kedy je kryptomena označená týmto symbolom burza pozorne sleduje jej vývoj, respektíve úzko spolupracuje s dev tímom daného projektu.

Ak nesplnia zadané podmienky, môže burza následne pristúpiť k delistovaniu, teda k zrušeniu obchodného páru / párov pre túto kryptomenu. Na druhej strane, ak vývojový tím poskytne všetky potrebné podklady alebo likvidita aktíva stúpne na požadovanú úroveň, symbol „ST“ bude odstránený.

Zdroj: altcoinbuzz.ioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...