Sledujte nás aj na

Singapurská kryptomenová burza Huobi predstavila minulý mesiac svoj vlastný stablecoin — HUSD. Po nedávnych nejasnostiach okolo Tetheru, pridala táto obchodná platforma do svojej ponuky aj ďalšie stablecoiny. Konkrétne ide o Paxos Standard (PAX), True USD (TUSD), USD Coin (USDC) a Gemini Dollars (GUSD). Aj keď je HUSD na kryptoscéne už viac ako mesiac, tento zaujímavý produkt z dielne Huobi stále stojí za pozornosť.

HUSD ako riešenie pre stablecoiny

HUSD je integrované riešenie, zamerané na stablecoiny. Jeho primárnym cieľom je uľahčiť klientom Huobi obchodovanie s týmto typom tokenov a zároveň minimalizovať transakčné poplatky pri obchodovaní.

Benefit, ktorý HUSD prináša si ukážeme na nasledovnom príklade. Ak sa rozhodnete vložiť 1 PAX, na svojom klientskom účte uvidíte jeho ekvivalent v podobe 1 HUSD. Vďaka spomenutému all-in-one riešeniu si zároveň môžete vybrať 1 TUSD.

V súčasnosti je HUSD naviazaný na štyri stablecoiny, no samotná burza nevylučuje, že ich počet sa v prípade potreby môže v budúcnosti rozšíriť.

Cieľom Huobi je ponúknuť svojim klientom čo najväčší komfort pri využívaní obchodovania s týmto typom coinov. Burza však zároveň dodáva, že ich aktuálny počet sa môže aj znížiť. Naráža tým na fakt, že všetky aktíva na tejto obchodnej platforme sú podrobne monitorované a v prípade akýchkoľvek pochybností zo strany prevádzkovateľa môžu byť vyradené z ponuky.

(Zdroj: reprofoto  www.hbg.com)

Podstata stablecoinov

Každú menu je možné považovať za účtovnú jednotkou na nákup tovaru či uchovanie hodnoty. Často spomínaným problémom kryptomien býva ich vysoká miera volatility, ktorá znemožňuje udržanie konštantnej hodnoty. Tým pádom je obtiažne využívať tento typ aktív na platenie za tovar a služby.

S cieľom vyriešiť tento problém a zlepšiť akceptovanie a univerzálnosť digitálnych aktív v reálnom svete vznikli stablecoiny, ktoré sú naviazané na niektorú fiat menu. Tým pádom je volatilita (kolísanie ich hodnoty) v porovnaní s klasickými krypotmenami potlačená na minimum. Tento typ tokenov je teda často využívaný tradermi najmä v čase poklesu hodnoty kryptomien, kedy je práve zámena za stablecoin riešením, ako sa vyhnúť poklesu svojho portfólia.

Bratia Winklevossovci predstavujú Gemini dolár. Prvý regulovaný stablecoin!

Krátky prehľad stablecoinov

Paxos Standard Token (PAX) — tieto tokeny sú naviazané na americký dolár v pomere 1 PAX = 1 USD. Spoločnosť Paxos deklaruje, že každý vydaný token je finančne krytý dolárom, pričom zodpovedajúca suma je uložená na bankovom účte. Výhodou pre držiteľov PAX je nepochybne aj možnosť budúcej podpory hardvérovou peňaženkou Trezor. Paxos ďalej uvádza, že ich spoločnosť podlieha pravidelnému auditu, čo má zvýšiť nie len bezpečnosť ale aj samotnú transparentnosť.

TrueUSD (TUSD) je rovnako ako vyššie uvedený PAX, ERC20 token naviazaný na americký dolár v pomere 1:1. Na trh sa dostal v marci tohto roku a v súčasnosti ho má vo svojej ponuke väčšina popredných kryptomenových búrz.

USD/coin (USDC) je produkt spoločnosti Circle, ktorá na začiatku tohto roku kúpila známu kryptomenovú burzu Poloniex. Cena akvizície sa uvádza na $400 miliónov. Samozrejmosťou je teda prítomnosť USDC na Poloniexe, no obchodníci ho môžu využívať napríklad aj na burze OKEx.

Gemini Dollar (GUSD) — ERC20 token, ktorý je často považovaný za alternatívne a transparentné riešenie voči Tetheru. Produkt, ktorý založili Cameron a Tyler Winklevoss je taktiež naviazaný na americký dolár, pričom je krytý finančnými prostriedkami uloženými v americkej banke State Street Bank.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...