Sledujte nás aj na

Japonská burza Coincheck plánuje budúci mesiac vylúčiť zo svojej ponuky menové páry kryptomien, ktoré sú orientované na súkromie a to Monero (XMR), Zcash (ZEC) a Dash (DASH).

Burza Coincheck sídli v Tokyu a po udalosti z Januára, kedy bola hacknutá, ju kúpila brokerska firma Monex. Burza kvôli hacknutiu prišla o 530 miliónov dolárov v NEM tokenoch. V piatok táto platforma ohlásila, že už viac nebude ponúkať obchodovanie pre tieto kryptomeny, ktoré umožňujú ich užívateľom vykonávať anonymnejšie transakcie než napr. obchodovanie s Bitcoinom alebo inými kryptomenami.

Anonymné kryptomeny predstavujú risk

Coincheck uviedol, že sa rozhodli stopnúť podporu pre tieto kryptomeny po tom, čo ich interný kontrolný systém odhalil „drastické výsledky“ a burza zaviedla nový strategický manažment na ochranu zákzaníkov. Firma priznala, že je neprimerané, aby spolupracovali s anonymnými kryptomenami, keďže pre burzu predstavujú risk v schopnosti dodržiavať regulácie pre pranie špinavých peňazí.

Podľa správ zo CCN, japonská regulačná agentúra FSA, ktorá vydáva licencie pre kryptomenové burzy v krajine, sa snaží tlačiť na burzy, aby práve takéto kryptomeny vylúčila zo svojich platforiem.

Zmena manažmentu môže burze pomôcť

FSA pozastavilo licenciu pre burzu Coincheck, práve po januárovom hacku a následnej kúpe firmou Monex. Ku zmene majiteľa došlo kvôli neschopnosti pôvodných majiteľov dodržať nariadenie FSA pre zlepšenie podnikania po spomínanej krádeži. Následný krok a rozhodnutie na vylúčenie anonymných kryptomien, môžeme chápať ako strategický krok nového vedenia. Manažment tak chce vylepšiť dobré meno burzy v očiach FSA.

Vylúčený bude aj token Augur (REP)

Token Augur (REP) sa vďaka svojej reputácii taktiež nevyhne čistkám v Coinchecku. Tento token by mal byť prirodzeným prínosom pre startup predikčný trh, no burza ho chce taktiež vylúčiť zo svojej ponuky. Zrejme za to môže jeho nešťastná asociácia s nelicencovaným hazardom.

Obchodníci si majú svoje kryptomeny XRM, DASH, ZEC a REP vybrať do 18. júna. Kryptomeny, ktoré sa nevyberú, budú predané na burze za trhovú cenu a zamenené na japonské jeny JPY, ktoré sa následne pripíšu užívateľom na ich účty.

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...