Sledujte nás aj na

Populárna americká kryptoburza Coinbase oznámila, že od tohto pondelka (13.5.2019) môžu obyvatelia štátu New York obchodovať na ich platforme natívny token siete Ripple – XRP.

XRP posilnil o 39 %

Coinbase pridala obchodné páry naviazané na XRP už vo februári tohto roku. Obchodovanie tohto tokenu však nebolo umožnené obyvateľom amerického štátu New Yorku. Miestne orgány sú totiž obzvlášť prísne čo sa týka udeľovania licencií pre podnikateľské subjekty zaoberajúce sa prevodom peňazí alebo poskytovaním platobných nástrojov.

Na túto pozitívnu správu reagovala aj cena XRP, ktorá od vydania oznámenia do času písania tohto článku posilnila z $0.31 až na $0.45. Token siete Ripple si tak za necelé tri dni pripísal takmer 39 % nárast. Týmto rastom tak značne zmazal svoje straty počas posledného roku, ktoré atakovali 38 %. Len pre porovnanie, cena bitcoinu sa medziročne znížila len o 1.3 %.

Coinbase rozširuje svoju ponuku do ďalších 50tich krajín

Burza zároveň oznámila, že v rámci rozširovania svojej ponuky umožnila obchodovať vybrané kryptomeny naviazané na USD Coin pre klientov z ďalších 50tich krajín sveta. Ide prevažne o rozvojové štáty, ktorých občania v mnohých prípadoch doplácajú na infláciu, teda znehodnocovanie svojich peňazí.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Krok od Coinbase im tak jednoducho umožní využiť hlavný benefit USD Coinu – jeho stabilnú cenu. Ide totiž o stablecoin, ktorý je naviazaný na americký dolár. Čo sa európskych krajín týka, v zozname podporovaných krajín pribudlo Arménsko, Srbsko a Turecko.

Burza v svojom stanovisku uvádza:

Pre nových zákazníkov z krajín ako Argentína a Uzbekistan, kde sa očakáva, že spotrebiteľské ceny sa v roku 2020 zvýšia o 10 – 20 %, by stablecoin ako USDC mohol poskytnúť príležitosť na ochranu pred infláciou.

XRP už aj na nemeckej burze Börse Stuttgart

Pod vyššie uvedený rast ceny XRP sa pravdepodobne nepodpísalo iba vyhlásenie od Coinbase, ale aj pondelková správa zo starého kontinentu. Druhá najväčšia nemecká burza, Börse Stuttgart (SWB), totiž oznámila, že svojim klientom ponúka Exchange traded notes (ETN) naviazané na XRP a litecoin.

Ide o štruktúrované investičné produkty, ktoré sú typom nezabezpečeného dlhového cenného papiera. Uvedené ETN budú obchodovateľné voči švédskej korune a euru a budú prvými svojho druhu v Nemecku.

Výkonný riaditeľ spoločnosti SWB, Jürgen Dietrich, odôvodnil rozhodnutie zaradiť do ponuky ETN naviazané na kryptomeny zvýšeným dopytom zo strany inštitucionálnych klientov, ktorí podľa jeho slov prejavujú veľký záujem o investovanie do kryptoaktív. Rovnaký investičný produkt je už pritom v ponuke sesterskej spoločnosti Boerse Stuttgart vo Švédsku – Nordic Growth.

Ripple uzavrel ďalšie strategické partnerstvo – k RippleNetu sa pripojil Ria Money Transfer

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...