Sledujte nás aj na

Coinbase, ako jedna z najväčších a vedúcich kryptomenových búrz na svete, no taktiež číslo jedna v mobilných aplikáciach pre iPhone, práve ohlásila, že bude poskytovať podporu pre ERC20 tokeny.

Oznámenie prišlo cez ich oficiálny Twitter účet približne o 6:38 pm GMT dňa 26ho Marca 2018 a prečítať si ho môžte aj na ich oficiálnej stránke v rámci Coinbase blogu.

Pridávame ERC20 podporu do Coinbase

S nadšením vám oznamujeme náš zámer podporiť Ethereum ERC20 technický štandard pre Coinbase v nasledujúcich mesiacoch. Malo by to vydláždiť cestu do budúcna pre podporovanie ERC20 aktív v rámci Coinbase, hoci tým neoznamujeme podporu pre žiadne špecifické aktívum alebo funkcie.  Oznamujeme to interne aj verejne, tak ako je to v súlade s našim procesom pridávania nových aktív.

ERC20 je technický štandard používaný pre Ethereum smart kontrakty. Pre tímy sa ERC20 aktíva stali populárnym spôsobom na to, ako rýchlo vybudovať vnútro-operačné kontrakty / aktíva.

Zdroj: blog.coinbase.com

Čo sú ERC20 tokeny?

Pre tých, ktorí ešte nepoznajú pojem ERC20, máme pripravený detailne spracovaný článok. Tento pojem označuje tokeny, ktoré vznikli na Ethereum blockchain sieti ako kontrakty so smart vlastnosťami a sú to technicky vzaté Ethereum štandardy pre tieto tokeny, ktoré by mali byť pre všetky novovznikajúce tokeny rovnaké.

O čo teda ide?

To, čo je na tomto všetkom podstatné je, že burza Coinbase bude teraz schopná pridávať oveľa viac populárnych mien z kryptosféry. Takže tokeny ako EOS, Tron, VeChain, Binance Coin, OmiseGO, Waltonchain, Ox, Golem, Dragonchain a veľa ďalších sa stanú pre Coinbase platformu určite zaujímavé a budú zvažovať ich promptné zalistovanie.

Celý zoznam súčasných ERC20 tokenov môžete nájsť na tomto odkaze.

Coinbase doposiaľ nezverejnila definitívny zoznam ERC20 tokenov, ktoré plánujú pridať na ich platformu. Takže rôzne vyhlásenia od jednotlivcov s tvrdením, že práve oni majú definitívny zoznam, sú pravdepodobne falošné. Avšak, Coinbase potvrdila v ich prvotnom vyhlásení pre tlač, že už majú nejaké tokeny, ktoré vybrali, aby boli integrované do ich platformy.

Napísali, že ich Custody tím vyhodnocuje časť aktív na podporu vkladov a výberov. Pričom tento tím sa berie ako úplne iný subjekt než je hlavná burza. Coinbase sieť sa skladá z aplikácie Coinbase, ich burzy GDAX a z Coinbase Asset Managementu, kde používatelia môžu investovať do rôznych indexov.

Burza GDAX bude čakať na dodatočné regulačné ujasnenia, pred tým, než sa rozhodnú, ktoré ERC20 tokeny podporia. Podpora ERC20 bude aj cestou ako bezpečne navrátiť majetok zákazníkom ERC20, ktoré boli neúmyselne poslané na Ethereum adresy GDAX. Coinbase uvádza, že faktory, ktoré budú dodatočne brané do úvahy sú likvidita, cenová stabilita a ďalšie metriky trhového zdravia.

Na základe týchto vyhlásení môžme povedať, že nie je zaručené to, či token pridaný na GDAX bude pridaný aj na Coinbase a naopak.

Aký to bude mať dopad?

Tento krok investori od Coinbase očakávali, keďže Brian Armstrong, CEO v Coinbase to avizoval už niekoľkokrát v priebehu roka 2017. Zdá sa to byť logický krok, vzhľadom na rast ich platformy a taktiež potencionálne ohrozenie ich postavenia na trhu spoločnosťou ako Robinhood, ktorá je rivalom Coinbase v aplikáciách zaoberajúcimi sa tradičnými menami.

Pokiaľ by ste sa chceli na burzu Coinbase zaregistrovať, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Tokeny, ktorým sa podarí zalistovať na Coinbase, by mali očakávať obrovský nárast obchodovania, ktorý dosiahnu vďaka bohatej popularite burzy medzi investormi. Je taktiež pravdepodobné, že Coinbase bude nepriamo asistovať tokenom v zalistovaní, pretože široká verejnosť bude pravdepodobne chápať ich prídavky ako potvrdenie legitimity týchto tokenov.

Zdroje: cryptoslate.com, blog.coinbase.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...