Sledujte nás aj na

Pôvodom slovinská burza Bitstamp momentálne eviduje enormné množstvo požiadaviek na vytvorenie nových účtov, čo vedie k dlhej čakacej dobe na ich overovanie. Po vytvorení účtu na Bitstamp dostanete upozornenie, že váš účet musí byť overený, čo však môže trvať až dva týždne.

Ja som si účet vytvorila pred dva a pol týždňom a stále nebol overený. Pred tým, ako som si vybrala túto burzu som touto informáciou nedisponovala. Keby som to vedela, zvažovala by som výber inej burzy, ktorá buď nepotrebuje overenie účtu, alebo jej to trvá omnoho kratšie. Takto isto mnohí investori prišli o vynikajúcu príležitosť nakúpiť kryptomeny, najmä Bitcoin, v čase keď ich ceny prudko klesli. Považujem to za premrhanú príležitosť. Aj keď ceny ešte nezačali stúpať, stále nemôžem vykonávať žiadne obchody a ktovie ako dlho to bude ešte trvať.

Zdroj: reprofoto bitstamp.net

Ak ste sa aj Vy práve rozhodli vstúpiť na kryptomenový trh a využiť nižšie ceny na nákup Vašej obľúbenej meny, skúste sa radšej poobzerať po inej burze. Vybrať si môžete napr. Coinbase, kde by overenie účtu nemalo trvať dlhšie ako 24 hodín. Kraken tiež zaznamenal nedávno problémy s prihlásením sa. Ďalšími burzami sú napr.: Bittrex, Binance či dcérska burza spoločnosti Coinbase, Gdax.

Bitsamp účet

Ak by ste sa už predsa len rozhodli buď teraz alebo v budúcnosti obchodovať na burze Bitstamp, tu sú základné informácie:

  • vytvorenie účtu je rýchle a zrozumiteľné
  • potvrdenie účtu cez e-mail
  • potrebujete preukázať svoju totožnosť prostredníctvom občianskeho preukazu alebo pasu a overiť adresu trvalého bydliska  napr. cez faktúru za elektrinu
  • overenie účtu za normálnych okolností trvá niekoľko minút, maximálne však 24 hodín
  • nastavte si dvojfaktorovú autentifikáciu k účtu
  • momentálne žiaľ overenie účtu trvá približne 2 až 3 týždne
  • spôsob vkladu peňazí na svoj účet na burze: EU SEPA platba, medzinárodná platba, BTC, LTC, XRP, ETH, IOU (USD)
  • Bitcoin vklady sú bez poplatkov
  • portfólio sa môže skladať z vyššie spomenutých mien a hodnota vášho účtu sa zobrazuje v USD aj EUR

Zdroj: bitstamp.net

„Toto je len osobná skúsenosť a pohľad autora, v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo.“Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...