Sledujte nás aj na

Vedúca burza v Južnej Kórei, Bithumb, nedávno predstavila plán vydať svoj vlastný token, Bithumb Coin. Podľa správ z TokenPost tak chce urobiť pomocou ICO, čiže prvotnej ponuky tokenov. Počet búrz, ktoré takýmto spôsobom chcú motivovať svojich užívateľov stále rastie.

ICO prebehne v Singapure

Podľa správy by sa mal predaj tokenov vykonať v Singapure, keďže vydávanie ICO je v Južnej Kórei zakázané. Bithumb údajne preferuje radšej  veľkých investorov, než jednotlivcov. Burza ešte nepotvrdila, kedy sa predaj tokenov spustí, či aké bude ich množstvo. Vydávanie ICO je v Južnej Kórei zakázané od septembra 2017, a to hlavne kvôli finančným podvodom. Nejedna blockchain firma si vybrala práve Singapur ako „bezpečný prístav“ na predaj ich tokenov.

Trend vlastných ICO stále rastie

Bithumb je len posledná z narastajúceho počtu kryptomenových búrz, ktoré spravili rozhodnutie vytvoriť svoj vlastný token. Burzy tak čím ďalej, tým viac používajú svoje vlastné tokeny, ako motiváciu pre používateľov na vykonávanie pokračujúcej činnosti pre ich biznis.

Čínska burza Huobi taktiež nedávno ohlásila vytvorenie „Huobi tokenu“ založenom na Ethereu. Huobi však poznamenala, že token nebude štandardné ICO. Vyhlasuje, že len aktívni užívatelia tejto burzy budú mať možnosť dostať tokeny.

Binance už má svoju kryptomenu a to „Binance Coin (BNB)“. Požívaním týchto tokenov na burze, môžete získať zľavu pri obchodovaní. Burza každý štvrťrok tieto tokeny „spaľuje“, aby tak zvýšila ich nedostatok a tak aj hodnotu.

Vlastný token KuCoinu, tzv. „KuCoin Shares“ odmeňuje ich držiteľov so ziskov generovaných z poplatkov, ktoré sa  vyzbierali na burze.

Niektoré krypto burzy z Južnej Kórey už hľadajú, kde v zahraničí otvoria svoje pobočky, aby sa tak vyhli spomínanému ICO zákazu. Začiatkom tohoto týždňa burza Coinone ohlásila plán založiť si v júni burzu v Indonézii.

Zdroj: cointelegraph.com , financemagnates.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...