Sledujte nás aj na

Juhokórejská krypto burza Bithumb pozastavila vklady a výbery po tom, ako bolo odcudzených 30 miliónov dolárov v kryptomenách zatiaľ neznámym hackerom.

Burza sídliaca v Soule, ktorá sa stala jednou z najväčších búrz na svete, v stredu oznámila, že z platformy bolo ukradnutých 30 miliónov dolárov v kryptomenách.

Nie je jasné, v akej dobe došlo ku krádeži, ale Bithumb pozastavil vklady približne v čase 00:53 UTC a okamžite začal presúvať všetky svoje aktíva do ,,cold peňaženky„, aby zabránil ďalším stratám.

,,Potvrdili sme, že boli ukradnuté niektoré kryptomeny v hodnote približne 30 miliónov dolárov,“ vyjadril sa Bithumb na Twitteru. „Tieto ukradnuté kryptomeny budú pokryté Bithumbom a všetky aktíva sa prenášajú do ,,cold peňaženky.“

Krádež sa pravdepodobne vyskytla v dôsledku hacku, hoci burza to formálne nepotvrdila. Vzhľadom na relatívne malý objem krádeže je pravdepodobné, že sa hackerovi podarilo získať prístup k internetovej ,,hot peňaženke pre jeden z viacerých zriedkavo obchodovaných aktív dostupných na burze.

Bithumb uviedol, že pokryje všetky straty, aby obchodníci neboli ovplyvnení týmto hackom, okrem dočasnej neschopnosti presunúť svoje aktíva. Vklady a výbery boli pozastavené od 1:58 UTC.

Bithumb sa v súčasnosti zaraďuje na svetovú šiestu najväčšiu a druhú najväčšiu krypto burzu v Južnej Kórei, s denným obchodovaním vo výške viac ako 330 miliónov dolárov.

Príčina hacku

V tomto štádiu Bithumb oficiálne neoznámil, čo presne umožnilo hackerom prístup k ich systému, a ani neposkytol odhadovaný časový rozvrh, kedy budú spustené vklady a výbery kryptomien.

V súčasnosti divízia kybernetickej bezpečnosti národnej policajnej agentúry Južnej Kórey poslala sedem vyšetrovateľov do kancelárie Bithumbu v Soule, aby podľa rozhovorov Yonhapa uskutočnila rozhovory a inšpekciu serverov.

Tlačová agentúra citovala od anonymných zdrojov, že začiatkom tohto mesiaca boli používateľom Bithumbu posielané škodlivé e-maily. To pravdepodobne viedlo k hacku, pretože hackeri by mohli získať informácie o účte, ak používatelia klikli na odkazy vo vnútri phishingového e-mailu.

Regulácie

Pred dvoma týždňami bola napadnutá menej známa burza Coinrail, stratila mince v hodnote približne 37,2 miliónov dolárov vrátane rôznych ERC-20 tokenov.

Cena bitcoinu klesla takmer o 200 dolárov za hodinu po tom, čo juhokórejská burza oznámila odcudzenie kryptomien. Čím sa zrušilo zotavenie cien za posledných 48 hodín.

Zdroj: Filip Truhan

Okrem toho, že burzy si vyžadujú presadzovanie overovacieho procesu v skutočnom mene, finančné hliadky v Južnej Kórei zatiaľ neuskutočnili žiadny konkrétny krok, pokiaľ ide o reguláciu búrz v právnom rámci.

Je otázne, či Komisia pre finančné služby prijme podobný postoj ako jej partner v susednom Japonsku.

Po pozoruhodnom hacku Mt. Gox v roku 2014, ktorá bola v tej dobe najväčšou krypto burzou, sa v Japonsku začali presadzovať právne predpisy v roku 2017, ktoré by umožnili orgánom vydávať licencie na kvalifikované burzy.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...