Sledujte nás aj na

Binance, najväčšia kryptomenová burza na svete podľa denného obchodovaného objemu, čoskoro umožní zákazníkom konvertovať digitálne tokeny na fiat meny, a to aj na euro. Potvrdil to výkonný riaditeľ Binance Zhao Changpeng. Určite to má zmysel, keďže samotná burza otvorí svoju európsku pobočku na Malte – jednom z najpriateľskejších miest na svete pre kryptomeny z hľadiska podnikania.

Burza umožní obchodovanie s eurom už koncom tohto roka, uviedol to telefonicky generálny riaditeľ Binance v pondelok 10.6.2018. Ďalej priblížil, že plánujú pridať aj ďalšie fiat meny, ale bližšie nešpecifikoval, o ktoré meny pôjde. Binance v marci (březnu) uviedla, že otvorí svoju novú pobočku na Malte.

Mnohé z najobľúbenejších búrz a zmenární poskytujú len kryptomenové páry pre obchodovanie, čo síce podlieha menšiemu regulačnému tlaku, ale obmedzuje schopnosť zákazníkov priamo vyberať prípadné zisky. Burza Binance momentálne neponúka žiadnu priamu konverziu na fiat, no tento krok jej určite umožní ďalej stavať na svojom rýchlom raste a stále sa zvyšujúcej popularite.

Binance však nie je prvá burza, ktorá ohlásila zavedenie fiat párov do doteraz výlučne kryptomenového obchodovania. Pred menej ako dvomi týždňami Bittrex, ďalšia z popredných búrz, oznámila, že uzavrela bankové dohody, ktoré umožnia niektorým klientom obchodovať v páre BTC/USD – s plánom rozšíriť služby na všetkých retailových zákazníkov.

Spanilá jazda burzy Binance

Spoločnosť Binance, ktorá bola založená iba v júli (červenci) 2017, dosiahla v prvom štvrťroku 2018 zisky vo výške $150 miliónov, pričom denné objemy obchodovania dosahujú priemernú hodnotu od $1.4 miliardy do $1.5 miliardy, povedal Zhao. Burza má neuveriteľných 9 miliónov používateľov, v porovnaní s viac ako 2 miliónmi na začiatku roka.

Binance tiež nedávno ohlásila spustenie fondu vo výške $1 miliardy na podporu startupov v oblasti kryptomien a blockchainu. Ella Zhang, vedúca Binance Labs, oznámila zriadenie fondu počas online stretnutia 31. mája (května) 2018.

Zhang tiež vyhlásila:

Chceli by sme, aby bublina praskla. Stále vidíme veľa humbuku na trhu, ceny sú vysoké, neprimerané a neopodstatnené. Naozaj si myslíme, že ak bublina praskne, bude to prospešné pre celé odvetvie.

Binance sa rozširuje a úspešne rastie aj napriek prepadu, ktorý postihol Bitcoin a viac menej všetky väčšie kryptomeny v tomto roku. Kryptomenový trh stratil na trhovej kapitalizácii $42 miliárd počas posledného víkendu. Mnoho médií tento prepad pripisovalo juhokórejskej burze Coinrail, ktorá podľahla hackerskému útoku, počas ktorého bolo odcudzených $40 miliónov v kryptomenách. Treba však poznamenať, že súčasný prepad je s najväčšou pravdepodobnosťou zmesou viacerých faktov a samotný útok na takú malú burzu ako je Coinrail tento silný negatívny trend nemohol spustiť. 

Zhao povedal, že spoločnosť Binance by mala čoskoro dostať burzovú licenciu od ostrova Jersey na Normanských ostrovoch, kde plánuje otvoriť kanceláriu so stovkou nových zamestnancov. Spoločnosť tiež rokuje o možnostiach spolupráce s orgánmi a bankami na Taiwane.

Zdroj: bloomberg.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...