Sledujte nás aj na

Jedna z najpopulárnejších kryptobúrz, Binance, dnes oznámila vytvorenie nových obchodných párov naviazaných na XRP. Napĺňajú sa tak slová jej riaditeľa, Changpeng Zhaa, ktorý sa nedávno nechal počuť, že práve XRP by sa časom mohol stať jednou z hlavných mien, voči ktorej bude možné obchodovať všetky coiny a tokeny na tejto burze.

Stane sa XRP základnou menou na burzách?

Podľa oznámenia na blogu Binance, pridala burza 24.12.2018 o 11:00 (UTC), dva nové obchodné páry pre TRON a Zcoin. Oba budú naviazané na XRP. Binance zároveň poznamenáva, že pôvodný trh ETH bude premenovaný na ALTS Trading Market, čo umožní podporiť viac obchodných párov s rôznymi menami dostupnými na tejto platforme.

Podľa vyjadrení na sociálnych sieťach táto správa vo veľkej miere potešila celú XRP komunitu. Tá totižto dlhodobo tlačí na konkurenčnú burzu Coinbase, aby sa spomínaný natívny token siete Ripple stal základnou menou, voči ktorej by boli obchodované všetky kryptomeny na americkej kryptoburze.

Ak ešte nemáte na Binance účet, prečítajte si náš podrobný návod, ako sa na túto burzu zaregistrovať a ako ju používať.

Aj keď Coinbase nevydala k vyššie zmienenej požiadavke žiadne oficiálne stanovisko, komunita XRP sa dočkala vytúženej podpory aspoň od strany Binance. Z hľadiska zobchodovaného objemu ide pritom o podstatne väčšiu burzu, ako je tomu v prípade jej americkej konkurencie.

Binance uprednostní projekty, ktoré sa podieľajú na charite

Binance týmto krokom pokračuje v rozširovaní ponúkaných obchodných párov. Pred necelým mesiacom pridala na svoju platformu v poradí už štvrtý stablecoin, USD Coin (USDC), za vznikom ktorého stojí spoločnosť Circle spoločne s konzorciom CENTRE.

Ohľadom pridávania nových kryptomien sa Zhao vyjadril takým spôsobom, že prioritne budú zvažovať coiny a tokeny spoločností, ktoré sa spolupodieľajú na fungovaní nedávno založenej charitatívnej organizácie tejto kryptoburzy —Blockchain Charity Foundation. Ide o neziskovú organizáciu, ktorá sa filantropickou činnosťou snaží o dosiahnutie trvalo udržateľného globálneho rozvoja. Jedným z prvých donorov bola spoločnosť Tron Foundation, ktorá charitatívnej organizácii venovala $3 milióny.

Ďalší úspech XRP: Cez Travala.com ním môžete zaplatiť za hotel!

Pozitívny dopad na cenu

Publikovaná správa mala pozitívny vplyv na všetky tri zmienené altcoiny. V čase písania článku zaznamenáva XRP denný nárast vyše 13.76 %, Tron 5 % a Zcoin takmer 20 %.

Vytvorenie uvedených obchodných párov naviazaných na XRP by tento token mohlo ešte viac zatraktívniť. Popri snahe Ripple presadiť sa na poli bankového a finančného sektoru sa pomaly vzmáha aj ich natívny token. Nasvedčuje tomu aj minulomesačné dosiahnutie pozície trhovej dvojky, z ktorej zosadil kryptomenu Ethereum. Voči Bitcoinu však stále zaostáva s markantným rozdielom. Kým Bitcoin disponuje takmer 51 % podielom na celom trhu s kryptomenami, XRP si aktuálne ukrajuje len niečo málo cez 12 %.

Technická analýza BTC/USD ku dňu 24.12.2018

Zdroj: sludgefeed.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...