Sledujte nás aj na

Jedna z najobľúbenejších a najväčších kryptomenových búrz, Binance, oznámila, že dňom 17. novembra  pridáva do svojej platformy známy stablecoin USD Coin (USDC). Ide o digitálnu menu viazanú na fiat menu, a to americký dolár. USDC bude v ponuke na obchodovanie v páre s Bitcoinom (BTC) a tokenom burzy Binance, tzv. Binance Coin (BNB).

USDC bude podliehať mesačnému auditu

Spoločnosť oznámila túto novinku prostredníctvom ich oficiálneho blogu, pričom zdôraznila, že USDC bude podliehať auditu, aby sa tak dokázalo, že každá minca je krytá dolárom presne v pomere 1:1. Burza Binance tak chce zrejme predísť špekuláciám, ktoré boli spojené s nedôverou voči stablecoinu Tether (USDT), o ktorom sa v tejto spojitosti už veľa napísalo.

Binance na svojom blogu píše:

USDC si  objednalo vysoko hodnotenú auditórsku firmu, ktorá  bude na mesačnej báze vytvárať správy o stave účtov a počte vydaných USDC a USD, aby sa tak zabezpečila jeho transparentnosť.

USDC sa tak s podporou pravidelného auditu stane tretím stablecoinom, ktorý burza Binance zalistuje na svojej platforme. Na burze už môžete obchodovať s Tetherom (USDT) a TrueUSD (TUSD).

Kryptomena USDC sa podľa CoinMarketCap nachádza na 48 mieste v hodnotení kryptomien podľa ich trhovej kapitalizácie. V čase písania článku sa obchoduje za cenu $1.03, čo je mierne nad hodnotou 1 dolára. Jej trhová kapitalizácia je vo výške $144,641,256

Rozruch okolo stablecoinov v roku 2018 zosilnel. Stablecoiny sú zvyčajne viazané na fiat meny, ako USD alebo Euro a sú navrhnuté tak, aby sa dokázali „vyhnúť“ veľkej volatilite cien, ktorá je spojená s kryptomenami, ako BTC a Ethereum (ETH).

Coinbase zalistoval USDC ešte v októbri

Binance je najväčšou svetovou burzou pre digitálne meny. Denne spracuje obchody v hodnote až  $500 miliónov. V porovnaní s tiež známou burzou Coinbase je to o približne $420 miliónov viac. Coinbase, ako prvá burza podporila USD Coin ešte minulý mesiac. Niet sa čomu čudovať, keďže USDC bol vyvinutý ako súčasť blockchain skupiny Centre a je výsledkom snahy Coinbase a Circle Internet Ltd.’s.

USDC bol najskôr v septembri obchodovateľný na burze Poloniex, ktorá je vlastnou burzou spoločnosti Circle. USDC Whitepaper nájdete na tomto odkaze.

Binance je viac než len burza

Výkonný riaditeľ a zakladateľ burzy Binance, Changpeng Zhao, diskutoval v nedávnom interview pre TheStreet o úspechu jeho spoločnosti a povedal, že ten tkvie v tom, že sa snažia byť niečo viac, ako len burzou:

Budujeme ekosystém. Chceme byť  poskytovateľom infraštrukturálnych služieb pre blockchain. Vytvorili sme pre to niekoľko iniciatív.  Väčšina z nich je ešte malá, vrátane burzy. Myslím si, že ak nás porovnáte s klasickou burzou, sme ešte dosť malí. Zatiaľ sa náš ekosystém skladá z burzy, krypto peňaženky, fondov, charity, informácií, akadémii a iné. Dúfame, že niektorý z týchto projektov dokáže vytvoriť infraštruktúru pre tento priemysel.

 

Ak chcete podporiť KryptoPortal, na registráciu do burzy Binance môžete použiť nasledujúci link. Prípadne sa pozrite na náš návod ako sa registrovať na Binance. Ďakujeme.

Zdroj: bitcoinmagazine.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...