Sledujte nás aj na

TRON zažíva v poslednej dobe turbulentné obdobie. Len pár dní dozadu sme vás informovali o zámere vytvoriť na jeho sieti BitTorrent Token (BTT), teda natívny token protokolu BitTorrent. Včera Justin Sun oznámil ďalšiu novinku. Tá sa týka spolupráce s kyrptoburzou ABCC, ktorá zalistuje na svojej platforme novovznikajúce TRC10 a TRC20 tokeny siete Tron.

Podpora pre TRC10 a TRC20 tokeny

O tom, že burzy zohrávajú v rámci celého ekosystému kryptomien dôležitú úlohu niet pochýb. Zo zalistovania na obchodné platformy profitujú jednak samotné digitálne aktíva a na druhej strane aj burzy, keďže rozšírením ponuky obchodných párov dokážu pritiahnuť viac klientov. Tohto javu si je jasne vedomý aj líder Tronu, Justin Sun. Od kedy jeho projekt prešiel minulý rok na vlastný mainnet, vývojársky tím neustále pracuje na spôsoboch, ako motivovať vývojárov decentralizovaných aplikácií či spoločnosti vydávajúce svoje tokeny.

Podľa oficiálneho vyhlásenia burzy ABCC prisľúbila platforma podporu a zalistovanie oboch typov tokenov siete TRON. Prvý typ, TRC10, je technický štandard pre tokeny, ktoré sú podporované natívnym blockchainom bez nasadenia Tron Virtual Machine (TVM). Druhou skupinou sú TRC20 tokeny. Tie sa využívajú pri tvorbe smart kontraktov a vďaka integrite s TVM sú plne kompatibilné s ERC-20 tokenmi vydávanými v sieti Ethereum.

Čo je to ERC-20 a prečo je pre Ethereum dôležitý?

Jedným z hlavných benefitov TRC10 tokenov (oproti zmieneným TRC20) je fakt, že ich vytvorenie je pre developerov podstatne jednoduchšie, a zároveň sú transakcie lacnejšie.

TRX už aj na burze OKCoin

Justin Sun v poslednej dobe rád odkazuje na začiatok masovej adopcie TRX. Jednak si veľa sľubuje od akvizície peer-to-peer platformy BitTorrent, ale aj od stáleho rozširovania počtu búrz, ktoré obchodovanie s TRX umožňujú. Tento týždeň sa rad obchodných platforiem s TRX v ponuke znovu rozšíri. Pekinská kyrptoburza OKCoin v tweete nižšie uviedla, že od 17. januára 2019 zalistuje pre TRX obchodné páry voči USD, BTC a ETH.

OKEx zavádza pre TRX možnosť obchodovať na páku

Do zoznamu noviniek týkajúcich TRX treba s určitosťou zaradiť aj správu, že honkonská kyrptoburza OKEx ponúkla svojim klientom možnosť obchodovať túto kryptomenu na páku. Aktuálne je možné pre tento typ obchodovania využiť pár TRX/USDT a TRX/BTC .

Burza svojim klientom zároveň umožnila zhodnotiť svoje TRX aj prostredníctvom nedávno spustenej služby OK Piggy Bank. Ide o akúsi formu požičiavania kryptomien, kedy je držiteľovi daného aktíva vyplácaný úrok podľa aktuálnej sadzby. Z nej si však samotná burza necháva 15 %.

Ak vás zaujíma téma požičiavania kryptomien, detailný prehľad a postup ako si vybudovať pasívny príjem nájdete v našom víkendovom bulletine nižšie.

Víkendový ฿ulletin: Ako si vybudovať pasívny príjem pomocou Bitcoinu do 30 minút

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...