Sledujte nás aj na

Ako prvá a jediná kryptomenná burza na svete s technológiou Any2Any, 50x.com, úspešne dokončila beta testovanie tretej verzie kvantového tradovacieho jadra, ktorý úplne zmení predstavy o obchodovaní na burze.

Prekvapivo všetky moderné burzy, rovnako ako pred sto rokmi, stále používajú pevné obchodné páry, ktoré nie sú nijako prepojené na úrovni obchodovacieho jadra a systému párovania objednávok. Každá objednávková kniha obsahuje iba objednávky zadané v špecifickom páre. Aj keď existujú už stovky kryptomien, nie je možné ich priamo medzi sebou obchodovať na burze, kde ceny určujú samotní používatelia. Vždy je potrebné zamieňať kryptomeny za jednu z podporovaných „základných mien“, a potom ich previesť na inú alebo využiť služby tretích strán, čo neúmerne zvýšuje poplatky.

Výsledkom trojročného vývoja tímu 50x.com je inovatívny tradovací systém založený na cloudovej technológii a kvantových princípoch kombinovania objednávok. Koncepty obchodného páru sa však zachovávajú na úrovni používateľov a rozhranie je úplne totožné s rozhraním bežnej burzy. Všetky obchody vo vnútri systému existujú na jednom mieste a nemajú pevné spojenie medzi predávajúcim a kupujúcim, pričom sa súčasne kombinuje maximálny počet obchodných príkazov vo všetkých obchodných aktívach.

Podľa samotných vývojárov nie je možné s istotou predpovedať postup vykonávania obchodných požiadaviek po pridaní novej a novej objednávky, pretože každá nová objednávka dodáva do systému novú likviditu, čím sa mení jeho stav a topológia. Rovnaký efekt sa pozoruje v kvantovej fyzike, kde prítomnosť pozorovateľa mení výsledky experimentu. Používatelia z toho majú úžitok, pretože systém pri vykonávaní inej objednávky často nájde výhodnejšie možnosti.

Výhody použitia novej technológie Any2Any sú okamžite viditeľné. Jedna objednávka v obchodnom páre okamžite vytvorí rovnakú likviditu vo všetkých obchodných pároch obsahujúcich tento token. To znamená, že jeden používateľ môže zadať objednávku na nákup DASH za bitcoiny, zatiaľ čo všetci ostatní majú možnosť predať DASH za ktorúkoľvek z mien uvedených na burze.

Stará separovaná technológia „trhov“ neustále narážala na tradičné problémy, ktoré boli zjavné dokonca aj na národných burzách, tj. nedostatok likvidity vo väčšine nástrojov, čo viedlo k zníženiu obchodných príležitostí. Krížové obchodovanie s častejšie pozorovateľnými silnými pohybmi, za ktoré je možné rýchlo zarobiť peniaze, bolo vyhradené pre pokročilých arbitrov, ktorí sa môžu pýšiť vlastnými obchodnými robotmi. Existovali aj obmedzenia týkajúce sa infraštruktúry, čo z ekonomického hľadiska znemožňuje podporu veľkého počtu objednávok.

Burza 50x.com ponúka úplne odlišný prístup k obchodovaniu, kde každý používateľ má v termináli k dispozícii stovky až tisíce krížových sadzieb. Vďaka technológii pretečenia likvidity Any2Any si môžete vybrať akýkoľvek pár z aktív dostupných na burze a obchodovať s nimi. Zatiaľ čo objednávky zadané napríklad v objednávkovej knihe DASH / QTUM sa automaticky objavia vo všetkých ostatných objednávkových knihách DASH / * * / DASH a QTUM / * * / QTUM. A to povedie k tomu, že aj tie najexotickejšie knihy objednávok zhromaždia celú likviditu mincí tohto obchodného páru.

Ako to prospieva obchodovaniu?

Prvou a zrejmou výhodou je možnosť priameho obchodovania medzi menami bez platenia dvojitých provízií. Ak chcete zameniť DASH za QTUM, jednoducho zadáte objednávku do knihy objednávok DASH / QTUM. Je to omnoho rýchlejšie ako predať DASH, a potom kúpiť QTUM. A čo je najdôležitejšie, urobíte iba 1 objednávku, a preto platíte obchodnú províziu iba raz.

Druhou výhodou je možnosť prezerať knihy objednávok a grafy v exotických pároch a podľa toho aj veľké množstvo nových obchodných nástrojov, ktoré nie sú bežne dostupné. To znamená, že môžu mať väčší ziskový potenciál.

Treťou výhodou je viacnásobné zvýšenie likvidity pre každú kryptomenu. Pretože celková likvidita burzy sa sčítava na kryptomenách, bez ohľadu na to, v akom páre sú príkazy zadané, likvidita bude k dispozícii aj v iných pároch. To značne sťažuje manipuláciu so sadzbami.

Ako je to možné?

Faktom je, že burza 50x.com vyvinula jedinečnú architektúru svojho obchodného jadra, ktorá pracuje skôr s celým transakčným grafom radšej ako s jednotlivými objednávkami. To vám umožní zredukovať stovky a tisíce krížových príkazov v rôznych menách v rámci jednej transakcie a vytvoriť tzv. krížové objednávky.

Prečo na iných burzách nič také nie je?

Architektúra jadra Any2Any sa zásadne líši od štandardných obchodných jadier a počas jeho vývoja bolo implementovaných množstvo inovatívnych riešení. Bežné burzy nemôžu prejsť na technológiu Any2Any bez úplnej zmeny svojho základného obchodného jadra.

Ďalšie významné burzy sa tiež pokúsili vytvoriť technológiu Any2Any, ale iba jednému vývojovému tímu sa dodnes podarilo vytvoriť skutočne fungujúci produkt.

Teraz môžete vyskúšať obchodovanie s novou technológiou na burze 50x.com. KYC nie je momentálne nutnou podmienkou pre používanie burzy.

Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...