Sledujte nás aj na

Pohľad na stav svojho portfólia v období bear marketu nepoteší pravdepodobne žiadneho držiteľa akejkoľvek kryptomeny. Ak nie ste úspešný trader, ktorý dokáže zarobiť aj v dobe, kedy trh klesá a zároveň sa nechcete len nečinne prizerať na znižujúcu sa hodnotu vašej investície, môžete sa zamerať na vytvorenie si pasívneho príjmu.

V jednom z dielov nášho Víkendového Bulletinu (odkaz nájdete v článku nižšie) sme sa poukázali na to, ako je možné zarábať, respektíve navýšiť počet vami vlastnených kryptomien a tokenov poskytovaním pôžičiek, ktoré ponúkajú niektoré z krypotmenových búrz. Na druhej strane, je tu aj ďalšia možnosť generovania pasívneho príjmu. Je je síce technicky náročnejšia, no jej výsledok tiež môže stáť za to.

Pasívny príjem na báze Proof of Stake

Ide o prevádzkovanie Masternodov, teda uzlov, ktoré uchovávajú celú kópiu blockchainu v reálnom čase. Tie možno chápať ako počítač, ktorý zastáva poprednú úlohu pri zabezpečovaní integrity siete danej kryptomeny. Prevádzkovaním Masternodov sa prakticky podieľate na chode blockchainu Vašej kryptomeny.

Odvetvie kryptomien sa totiž v drvivej väčšine prípadov vyznačuje decentralizáciou, čo okrem iného znamená, že zabezpečenie chodu siete musí byť distribuované medzi viacerých účastníkov. A to je dôvod, prečo existujú ľudia, ktorí prevádzkujú uzly (Masternody) v rôznych častiach sveta, čím podporujú danú sieť a robia ju bezpečnejšou.

Za túto ich spolupatričnosť pri udržiavaní siete v chode, dostávajú prevádzkovatelia Masternodov odmenu v podobe kryptomeny.

Požiadavky na Masternode

Vo všeobecnosti platí, že jednou z najzákladnejších požiadaviek (ktorá v súvislosti s počiatočnou investíciou môže mnohých ľudí odradiť) je nutnosť vlastniť minimálny stanovený počet mincí. Zároveň budete musieť mať server s požadovaným zabezpečením a dostatočnou kapacitou, aby na ňom mohla byť uložená aktuálna verzia blockchainu danej kryptomeny. Posledným krokom je nainštalovanie samotného softvéru. Viac o tejto problematike si môžete prečítať v našom článku zameranom na vytvorenie Masternodov tu.

Práve nutnosť minimálneho počtu držaných mincí býva niekedy pre väčšinu záujemcov investorov neprekonateľná požiadavka. Ak si zoberieme ako príklad kryptomenu DASH, v jej prípade musí záujemca o Masternode vlastniť najmenej 1,000 mincí . To je pri aktuálnej cene $66.75 za 1 DASH takmer $67,000. Našťastie existujú aj kryptomeny, ktorých cena je momentálne tak nízka, že vybudovanie Masternody nemusí byť v ich prípade vôbec finančne náročné.

Víkendový ฿ulletin: Ako si vybudovať pasívny príjem pomocou Bitcoinu do 30 minút

SCRIV Network (SCRIV)

SCRIV Network sa zameriava na využitie technológie blockchain za účelom poskytovania najvyššej miery verifikácie údajov, ich autorstva a zároveň vzájomnej integrity. Aj keď potenciál tohto projektu je veľký, aktuálna cena činí v čase písania článku len $0.004575 za 1 SCRIV. Celková trhová kapitalizácia je pritom na úrovni mierne cez $113,000. Dobrou správou je, že v prípade tohto projektu vám na založenie Masternode stačí 100,000 SRIV, čo momentálne predstavuje investíciu vo výške len $457. Ročne môžete prevádzkovaním Masternode zarobiť približne $192.

Apollon (XAP)

Kryptomena Apollon sa zameriava na privátnu stránku a jej tvorcovia ju označujú ako najviac súkromie chrániaciu digitálnu menu na svete. Jej aktuálna cena je $0.001947 a na nastavenie Masternodu vám stačí vlastniť 25,000 kusov XAP. To predstavuje počiatočnú investíciu necelých $50 s predpokladaným ročným výnosom na úrovni $33.

Mano Coin (MANO)

Posledným zástupcom kryptomien s možnosťou ultra lacnej prevádzky Masternodu je Mano Coin. Pri aktuálnej cene $0.01395978 za jedno Mano a požiadavke vlastniť len 1,000 mincí tak založenie pasívneho príjmu s Mano Coinom vyjde len na $14 dolárov. Ročne pritom môžete zarobiť až $57.

 

Zdroj: bitcoinexchangeguide.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...